'
Temat dniaPoszukiwany listem gończym spowodował wypadek w Bogucicach Bezpieczeństwo publicznePrzelali krew dla ratowania zdrowia i życia Gmina DrwiniaW Grobli świętowano 101. rocznicę odzyskania niepodległości
Gmina DrwiniaGminne obchody Święta Niepodległości

Spółka Ursus na deskach. Prezes rezygnuje ze stanowiskaDrukuj

Spółka Ursus na deskach. Prezes rezygnuje ze stanowiska

Dwa poważne ciosy spadły w ostatnich dniach na restrukturyzowaną spółkę Ursus. Najpierw zainteresowana zakupem fabryki Ursusa w Dobrym Mieście firma Alamo Gruop Europe wycofała się z przynajmniej 20 milionowej transakcji, po czym z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Ursusa zrezygnował Arkadiusz Miętkiewicz. Jak zareagują wierzyciele?

W ostatnim dniu października do spółki Ursus wpłynęło pismo od Arkadiusza Miętkiewicza, w którym poinformował, że z dniem 31 października 2019 r., z powodów osobistych uniemożliwiających dalsze sprawowanie powierzonych obowiązków, rezygnuje z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Ursus S.A. w restrukturyzacji.

Podkreślmy, że Miętkiewicz nie popracował w Lublinie zbyt długo – od lipca 2019 roku, kiedy to zastąpił Tomasza Zadrogę. Co ciekawe, Zadroga swoje stanowisko pełnił zaledwie nieco ponad 6 miesięcy. Osobiste powody odejścia prezesa okazały się „szczególne”, bo jak poinformował portal bankier.pl, Mietkiewicz z dniem 4 listopada objął funkcję Wiceprezesa Zarządu spółki British Automotive Holding.

Fiasko rozmów z Alamo Group Europe
Nagła rezygnacja ze stanowiska z pewnością nie uspokoiła nastrojów w otoczeniu chylącego się ku upadłości producenta traktorów. Trwająca od wielu miesięcy restrukturyzacja firmy nie przynosi efektów, a banki tracą cierpliwość i kolejno ślą do sądu w Lublinie wnioski o upadłość.

Nadzieją na uratowanie krajowej marki były prowadzone od czerwca br. rozmowy z amerykańską firmą Alamo w zakresie sprzedaży fabryki w Dobrym Mieście. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna i z dniem 30 października 2019 Ursus poinformował o wycofaniu się firmy Alamo Group Europe z zamiaru zakupu Dywizji Ursus S.A. w Dobrym Mieście.

Fatalna z punktu widzenia funkcjonowania spółki Ursus informacja nie zmienia jednak planów co do pozbycia się dwóch zakładów produkcyjnych. Jak czytamy w komunikacie, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Ursus S.A. postanawia wyrazić zgodę na sprzedaż zakładu produkcyjnego w Opalenicy za łączną cenę nie niższą niż 5,8 mln zł, jak również fabryki w Dobrym Mieście za łączną cenę nie niższą niż 20 mln zł.

(info/foto_topagrar.pl/Autor_Jan Beba)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.