Temat dniaDroga w Słomce od jutra zamknięta ! Powiat BocheńskiZostań Superortografem Powiatu! Województwo MałopolskieUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku
Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki

Piłkarskie pożegnanie jesieni...Drukuj

Piłkarskie pożegnanie jesieni...

(GKS przegrał w LImanowej.../Raba pokonana przez Macierz.../ Victoria lepsza w Świniarach.../)
To już ostatnia kolejka jesiennej rundy w IV lidze. Drużyna GKS Drwinia (11 m – 20 pkt.) w sobotę zmierzy się z Limanovią (6 m – 26 pkt.). Zespół z Limanowej, to wymagający przeciwnik i naszych zawodników czeka trudny pojedynek o godzinie 11:00 na stadionie w Limanowej.

W niedzielę Raba Niedary pojedzie do Lipnicy Murowanej, a zespół GKS II Drwinia (lider A - klasy) podejmie u siebie zespół Victoria Słomka (5 m.).

IV LIGA - KOLEJKA 17

Limanovia Limanowa - GKS Drwinia, 1 – 0(0:0), bramkę zdobył Paweł Pławecki 48'.

SG – Artur Dudek (*****) - KS Kraków
Asystenci: Jakub Pieprzyk, Grzegorz Malanda

Żółte kartki: Pieprzyca, Augustyn, Krasowskyi, Ciesielski, Stepankov -2 (czerwona kartka), Kalisz.

Widzów 200

Limanovia Limanowa: Wojciech Mastalerz, Szymon Witek, Kacper Skrzatek, Kamil Kurczab, Piotr Matras, Maciej Krzyżak (Łukasz Krupa 62), Grzegorz Mus (Wojciech Kalisz 74), Dawid Plata, Dawid Basta, Sebastian Jacak, Paweł Pławecki, rezerwa: Karol Pietrzak, Piotr Świerczek, Karol Mus, Wojciech Kalisz, Adrian Stander, trener Zbigniew Twaróg.

GKS Drwinia: Konrad Napieralski, Jakub Ptak, Kiril Krasovsskyi, Kamil Augustyn, Damian Bochenek, Mateusz Kaczmarczyk, Błażej Gumuła (Maciej Grojec 64), Dominik Pieprzyca, Kamil Czajkowski (Patryk Lany 57), Rafał Ciesielski, Roman Stepankov, rezerwa: Grzegorz Murzański, Wojciech Tomala, Wojciech Pacura, trener: Michał Guja i Roman Stepankov.

Pierwsza połowa wyrównana, oba zespoły próbowały zdominować środek boiska, jednak bez wyraźnych efektów. Kilka strzałów z obu stron, jednak poza światło bramki. Po 45 minutach wynik bezbramkowy.

W drugiej połowie gospodarze z większym animuszem atakują bramkę Napieralskiego i stwarzają zagrożenie. Już w 48 minucie akcja gospodarzy prawą stroną i wrzutka w pole karne gości. Piłkę przedłużoną głową dopada w wyskoku Pławecki i celną główką umieszcza ją w narożniku bramki.
Gospodarze po zdobyciu bramki próbują wybijać z uderzenia gości, którzy starają się wyrównać wynik spotkania. Warto nadmienić, że arbiter spotkania drobiazgowo ale rzetelnie prowadzi mecz. Z biegiem upływającego czasu w grę zespołu GKS wkrada się duża nerwowość, czego efektem są żółte kartki, których goście zobaczyli aż sześć, w tym dwie dla kapitana GKS Stepankova i w efekcie końcowym czerwona, po której kapitan musiał opuścić boisko.
Do końca wynik spotkania nie ulega zmianie i gospodarze kończą ostatni mecz jesieni z dorobkiem 3 punktów.

Macierz Lipnica Murowana - Raba Niedary, 2 - 1

GKS II Drwinia - Victoria Słomka, 1 – 4 (1:2), bramki w meczu zdobyli: Arkadiusz Siodlarz 13', samobójcza 20', Daniel Mikler 44', Rafał Natanek 73', Hubert Dutka 87'.

SG – Maksymilian Wróblewski (*****) - KS Brzesko
Asystenci: Damian Sławek, Sławomir Janusz.

GKS II Drwinia: Marcin Piekarz, Patryk Ćmak, Michał Kułaga, Daniel Mikler, Patryk Lany, Kamil Młynarczyk (Marcin Pająk 85), Kamil Babkiewicz, Krzysztof Machaj (Damian Artymiwa 79), Kacper Borowiec, Mateusz Bochenek, Wojciech Pacura, rezerwa: Szymon Pamuła, Marcin Porębski, Jakub Staśto, Aksamit Michał.

Victoria Słomka: Patryk Sobas, Adam Tworzydło, Jakub Szymański, Stanisław Czaja, Oskar Waśniowski, Rafał Natanek (Kacper Dziadoszczyk 87), Sławomir Kukla, Karol Korta, Arkadiusz Siodlarz, Dawid Raś (Wiktor Wupało 81), Piotr Makówka (Hubert Dutka 80), rezerwa: Kacper Sobas, Tomasz Kumor, Bartłomiej Ćwik, Mariusz Wąsik.

TABELA KLASA - A

KLASA - B

Żubr Gawłówek zakończył jesienną rundę rozgrywek w A – klasie na pozycji lidera (22 pkt.), Promień Mikluszowice zajmuje 3 miejsce (20 pkt.), a Wisła Grobla zajmuje 10 pozycję (9 pkt.).