'
Temat dniaPOLSKA JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH EUROPEJSKICH KRAJÓW, KTÓRY NIE MA NARODOWEJ STRATEGII ROWEROWEJ KulturaAnioły i Święty Mikołaj w bocheńskim muzeum Powiat BocheńskiSOŁTYS ZIEMI BOCHEŃSKIEJ 2020-2022 WYBRANY
Powiat BocheńskiKonferencja prasowa w Bochni z udziałem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza

Obowiązkowa jazda na suwak i korytarz !Drukuj

Obowiązkowa jazda na suwak i korytarz !

Przepisy o obowiązkowej jeździe na suwak i korytarzach życia przyjęte przez Sejm.
Podczas posiedzenia Sejmu posłowie dokonali nowelizacji przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym wprowadzając obowiązek tzw. jazdy na „suwak” i tworzenia korytarzy życia. Posłowie byli niemal jednogłośni – za wprowadzeniem nowych przepisów głosowało 415 posłów. Projekt trafił do dalszych prac w Senacie.


Nowe przepisy mają dokładnie regulować kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i precyzyjnie określać zasady jazdy na „suwak” oraz tworzenia korytarza życia. W przypadku zakończenia jednego z pasów ruchu, kierowcy poruszający się pasem sąsiednim będą mieli obowiązek umożliwienia włączenia się do ruchu pojazdom. Przepisy precyzyjnie określą zasady pierwszeństwa jazdy z poszczególnych pasów ruchu, gdy następuje zmniejszenie ich liczby, a w miejscu zwężenia powstaje zator. Korytarz życia ma na celu z kolei zjechanie maksymalnie w bok przez pojazdy na skrajnych pasach ruchu tak, by pojazdy służb medycznych i ratunkowych były w stanie szybko i bezkolizyjnie dostać się na miejsce wypadku.

Nowe przepisy zaczną obowiązywać po 21 dniach od momentu ich opublikowania.

(info/foto_wartowiedziec.pl/M.Węgrzyn)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.