'
Temat dniaPOLSKA JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH EUROPEJSKICH KRAJÓW, KTÓRY NIE MA NARODOWEJ STRATEGII ROWEROWEJ KulturaAnioły i Święty Mikołaj w bocheńskim muzeum Powiat BocheńskiSOŁTYS ZIEMI BOCHEŃSKIEJ 2020-2022 WYBRANY
Powiat BocheńskiKonferencja prasowa w Bochni z udziałem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza

Weekend z zabytkami powiatu - PROGRAMDrukuj

Weekend z zabytkami powiatu - PROGRAM

Najbliższy weekend warto zaplanować na Bocheńszczyźnie, a to za sprawą Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Ten autorski projekt Starostwa Powiatowego w Bochni odbywa się już po raz dwunasty.


Jak zwykle przygotowano moc atrakcji, oprócz udostępnionych zabytków i instytucji kultury, których w tym roku będzie aż 36, dodatkowo na zwiedzających będą czekać spacery tematyczne śladami znanych ludzi , miejsc i wydarzeń.

Mamy miejsca stałe, które cieszą cię niesłabnącą popularnością wśród odwiedzających, ale jest również kilka nowości . Będzie można zawitać do przepięknej willi dr Mieczysława Dembowskiego, na weekendową mapę zwiedzania powrócił także Kościół w Chronowie. Ośrodek Edukacji w Borównej oraz Pasieka u państwa Kiejdów zapraszają natomiast na warsztaty.

Tegoroczny weekend obfitował będzie w spacery tematyczne, w sumie będzie ich aż 8.

W tym roku swój jubileusz 10- lecia obchodzi bocheńska motylarnia, gdzie oprócz barwnej wystawy , przygotowano opowieści i ciekawostki przyrodnicze ze świata motyli, a przed muzeum stanie stoisko z atrakcjami i zabawami dla dzieci.

Podczas spaceru Żydowską Trasą Pamięci, zaprezentowana zostanie tablica donacyjna, na której znajdą się informacje o rodzinach fundatorów Pomnika Holoukaustu mieszkańców Bochni i Okolic, w której weźmie udział dr Rachel Kollender Prezes Stowarzyszenia przedstawicieli bocheńskich i brzeskich żydów w Izraelu.

Przez dwa dni towarzyszyć nam będzie Camper Małopolski, w sobotę będziecie mogli go spotkać przy szybie Campi , od 12.00 do 16.00. Na placu pod Kominem o godz. 12.30 wystąpi również Orkiestra Kopalni Soli Bochnia, a na dzieci będą czekać atrakcje. Natomiast w niedzielę Camper zawita do Parku Rodzinnego Uzbornia gdzie od godz. 15.00 będzie promował atrakcje Małopolski.

W sobotni wieczór zapraszamy na dziedziniec bocheńskiego Muzeum, gdzie wystąpią lokalni Artyści. Barbara Furmańska, Piotr Lekki, Artur Salwach, Robert Świątek i Wojciech Feć czyli Evening Standard umili nam wieczór przy dźwiękach rocka i bluesa.

Tradycyjnie już wspólnie z przedsiębiorcami przygotowano zniżki 25 i 20 % na pobyt w Hotelu Kasztel i Nowa Bochnia oraz na smaczne co nie co w bocheńskich kawiarniach Ciachomania i Chantilia oraz restauracji Panorama w Wiśniczu.

Weekend oczywiście kończymy muzycznie na bocheńskiej Uzborni. Oprócz warsztatów dla dużych i małych, w Amfiteatrze wystąpią takie m.in. Teatr Artystokracki, Kasia Moś, Adam Krylik, Orkiestra Baczków oraz Halinka Mlynkova.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Małopolska Organizacja Turystyczna.

Zachęcamy do odwiedzenia strony, gdzie znajduje się szczegółowy program.


zabytki.powiatbochenski.pl


Zdjęcia

  • cover1_t1.png
  • wek_2_t1.jpg
  • weekend_zabytki_19_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.