'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

Najnowsza i największa atrakcja turystycznaDrukuj

Najnowsza i największa atrakcja turystyczna

Pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej konstrukcji drewnianej Krynica-Zdrój, "Słotwiny Arena".


Niezwykła drewniana konstrukcja wieży o wysokości 49,5 metra budowana jest na szczycie stacji narciarskiej "Słotwiny Arena" (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do wieży prowadzić będzie specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wspornikowych i 87 słupów. Przy projektowaniu ścieżki pierwszy raz w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna z robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją, inżynierowie tworzą solidną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantującą walory estetyczne.

Wieżę usytuowano na szczycie stacji narciarskiej Arena Słotwiny (896 m n.p.m.), wykorzystując najbardziej ekologiczną technologię dla budowy tego typu infrastruktury. Wzdłuż ścieżki o długości 1030 metrów umieszczonych zostało kilka przystanków edukacyjnych i zręcznościowych, polegających na przechodzeniu po wąskiej kładce czy też ruchomych belkach, mając pod sobą solidną zabezpieczającą siatkę. Stopniowe nachylenie, między dwoma a sześcioma stopniami na całej trasie, pozwala wejść na wieżę osobom niepełnosprawnych i z wózkami dziecięcymi. Bezpieczeństwo turystów zapewniają solidne, drewniane konstrukcje, poręcze i siatki z obu stron ścieżki.


Na trasie zwiedzający będą mogli bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, będzie mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia.


Inwestycja realizowana jest w ośrodku narciarskim :"Słotwiny Arena" przy Słotwińskiej 51 A w Krynicy-Zdroju. Obiekt będzie całoroczną infrastrukturą turystyczno-rekreacyjną.

Na wieżę dostać będzie można się nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą.

Ten wyjątkowy projekt jest pierwszym tego typu w Polsce i w Europie, i ma szansę stać się jedną z głównych atrakcji regionu. To najwyższa drewniana wieża widokowa wykonywana i tworzona przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli.

JUŻ CZYNNE !


KAMERY


SŁOTWINY ARENA(Foto_Studio_Front_Pawel_Janik).


Zdjęcia

  • fot_studio_front_pawe_janik_01_t1.jpg
  • fot_studio_front_pawe_janik_02_t1.jpg
  • fot_studio_front_pawe_janik_03_t1.jpg
  • fot_studio_front_pawe_janik_04_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.