Temat dniaUroczystości 70 - LECIA OSP Niedary połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Franciszka Gajosa Bezpieczeństwo publiczneUWAGA! Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie Gmina DrwiniaPrzedstawiamy władze Gminy Drwinia po wyborach samorządowych
Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa 7 kwietnia 2024 roku

Piłkarski weekend 17/18 sierpnia 2019 r.Drukuj

Piłkarski weekend 17/18 sierpnia 2019 r.

(Barciczanka pokonana w Drwini.../ GKS II wygrał w Lipnicy../ Raba Niedary przegrała jedną bramką w |Tarnawie.../)
Z kompletem punktów powrócili piłkarze GKS Drwinia z Tarnowa i to bardzo dobra wiadomość dla kibiców, na których, już w niedzielę czekają kolejne emocje sportowe na stadionie w Drwini. Tym razem drużyna Mateusza Stańca podejmie zespół Barciczanki o godzinie 16:00.

Startuje bocheńska A – klasa i już dzisiaj (sobota) rozpocznie zmagania zespół Raba Niedary, która wyjeżdża do Tarnawy. Rezerwy GKS II Drwinia rozpoczną w niedzielę meczem w Lipnicy Murowanej.

IV LIGA - KOLEJKA 3:

GKS Drwinia - Barciczanka Barcice, N - .5 – 2 (2:2), bramki w meczu zdobywali: Marek Maślejak 8', Michał Guja 27', Marek Maślejak 24', Roman Stepankov 26' (karny), Kamil Augustyn 48', Roman Stepankov 52', Rafał Ciesielski 69'.

Sędzia Główny – Marcin Mróz (*****) – KS Olkusz
Asystenci: Adrian Kozieł, Kamil Mucha.

Żółte kartki: Grędziel, Wąsowicz, Pieprzyca, Bochenek.

Widzów 100

GKS Drwinia: Mateusz Cieśla, Roman Stepankov, Rafał Ciesielski, Kamil Augustyn, Dominik Pieprzyca (Mateusz Krokosz 79'), Mateusz Kaczmarczyk (Patryk Ćmak 84'), Michał Guja, Błażej Gumuła (Damian Bochenek 72'), Kiril Krasovskyi, Kamil Czajkowski (Michał Bajda 58'), Jakub Ptak (Jakub Jędras 77'), rezerwa: Grzegorz Wurzański, Sebastian Palonek.

Barciczanka Barcice: Kacper Rejentowicz, Piotr Saratowicz, Maciej Nowak, Mateusz Migacz, Sebastian Leśniak, Patryk Grądziel, Mateusz Jurczak, Szymon Pogwizd (Artur Majchrowski 56'), Jakub Wąsowicz (Grzegorz Kudelczyk 56'), Marek Maślejak, Daniel Szeliga (Patryk Buchman 84'),

Niezłe emocje zafundowali kibicom piłkarze GKS Drwinia, już na samym początku meczu. Podopieczni Mateusza Stańca już w 8 minucie stracili bramkę po wejściu w obronę Maślejaka, który uderzył piłkę w poprzeczkę bramki Cieśli - potem piłka odbija się na wysokości linii bramkowej i ponownie uderzyła w dół poprzeczki, by wreszcie odbita od pleców Cieśli trafiła do bramki.
Czternaście minut później składna akcja gospodarzy i Gumuła dogrywa piłkę do Michała Guja, a ten zdobywa brankę wyrównującą wynik.
Odpowiedź gości była szybka, bo dwie minuty później Maślejak ustawia piłkę na 11 metrze i precyzyjnie uderza w bramkę Cieśli, zamieniając rzut karny na bramkę..
Dwie minuty później sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy. Piłkę ustawia Stepankov i wyrównuje wynik spotkania na 2:2. Tak kończy się pierwsza połowa.

W drugiej połowie zdecydowanie lepsza gra gospodarzy. W 48 minucie Augustyn strzela trzecią bramkę dla GKS, co jest efektem zdecydowanie lepszej postawy zespołu.
Dla poprawy nastroju kibiców i chyba własnych zespół stara się zdobyć kolejne bramki, co udaje się w 56 minucie trafia Stepankov, a bramkę ustalającą wynik spotkania zdobywa Ciesielski i mecz kończy się wygraną gospodarzy 5:2.

A - KLASA - kolejka 1

Tarnavia Tarnawa - Raba Niedary, S - 4 – 3 (2:2), bramki dla Raby zdobyli: Długoszewski 2, Gajos.

Macierz Lipnica Murowana - GKS II Drwinia, N - 1 – 2 (0:2), bramki dla GKS II zdobyli: Mateusz Bochenek, Marko Józefowicz.