'
Temat dniaPrzerwa w dostawie wody Powiat BocheńskiŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĘTA LUDOWEGO Powiat BocheńskiNowe zasady płatności w Starostwie
Powiat Bocheński30 lat samorządności...

IV Małopolski Przegląd Zespołów ArtystycznychDrukuj

IV Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych

Już niebawem Solne Miasto rozbrzmi dźwiękami muzyki ludowej, pieśniami, przyśpiewkami, tańcem i barwnymi korowodami. Nie zabraknie również obrzędów ludowych. To wszystko dzięki IV Małopolskiemu Przeglądowi Zespołów Artystycznych działających przy OSP. Imprezie zaplanowanej na 25 sierpnia towarzyszyć będzie w tym roku Jarmark Produktów Regionalnych i Rękodzieła.


Niemal tradycją stało się iż w ostatni weekend sierpnia do Bochni zjeżdżają z Małopolski artyści ludowi. Zespoły folklorystyczne, śpiewacze, kapele ludowe jak również kabarety, wystąpią na deskach amfiteatru, aby w radosny sposób świętować naszą tradycję i kulturę ludową podczas Małopolskiego Przeglądu. Impreza odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia w Parku Rodzinnym Uzbornia w Bochni od godziny 11 do 17. Swoją obecność zapowiedziało prawie 250 artystów z całej Małopolski.


Serdecznie zapraszam wszystkich na Przegląd. To święto kultury ludowej, które pokazuje wielkie bogactwo i różnorodność w strojach, pieśniach, muzyce, gwarze i zwyczajach. W tym roku postanowiliśmy poszerzyć formułę imprezy i zaprosiliśmy do współpracy Koła Gospodyń Wiejskich, lokalnych rzemieślników i artystów. Będzie można skosztować lokalnych produktów i zobaczyć tradycyjne rękodzieło - mówi starosta Adam Korta

Przegląd to przede wszystkim prezentacja dorobku artystycznego zespołów działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych oraz propagowanie i upowszechnianie kultury muzycznej w społeczeństwie. Wydarzenia takie kultywują tradycję i przekazują niematerialne dziedzictwo kultury ludowej nowym pokoleniom. Ponadto spotkania te propagują wiedzę na temat działalności OSP oraz umożliwiają wymianę doświadczeń wykonawców biorących udział w tym wydarzeniu.
Konkurs ten organizowany jest już po raz czwarty i jest eliminacją Ogólnopolskich Spotkań Zespołów Artystycznych oraz do Festiwalu Piosenki Strażackiej.

Organizatorem przeglądu jest Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w partnerstwie z Starostwem Powiatowym w Bochni i Urzędem Miasta Bochnia. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zdjęcia

  • przeglad_zesp_19_2_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.