'
Temat dniaPrzed szpitalem stanął specjalny namiot Powiat BocheńskiRaport z powiatu bocheńskiego! Bezpieczeństwo publiczneKolejne ograniczenia w związku z koronawirusem
Bezpieczeństwo publiczneAktualna sytuacja w Małopolsce

Przebudowa drogi w Drwini potrwa do końca listopadaDrukuj

Przebudowa drogi w Drwini potrwa do końca listopada

Do końca roku mieszkańcy Drwini będą się cieszyć zmodernizowaną i bezpieczną drogą powiatową biegnąca przez centrum wsi.
Realizowana inwestycja w Drwini kosztowała będzie blisko 3,8 miliona złotych.


Symboliczną łopatę na placu budowy wbili: starosta Adam Korta, przewodnicząca Rady Powiatu Bernadetta Gąsiorek, wicestarosta Ryszard Drożdżak, członkowie zarządu: Jerzy Błoniarz, Marek Rudnik, Rafał Rudka, radny Ludwik Węgrzyn, dyrektor PZD Tadeusz Białka, Mateusz Kracik, który reprezentował samorząd Dwini oraz  wykonawca Oskar Niezabitowski.


W ramach inwestycji powstanie prawie 700 m nowych chodników, przebudowana zostanie również droga na  tej samej długości oraz utwardzą pobocza. Drogowcy przebudują również 3 skrzyżowania drogi powiatowej z drogami gminnymi jak również przebudują sieć elektroenergetyczną, telekomunikacyjną i powstanie kanalizacja deszczowa.


Realizacja inwestycji jest kontynuacją rozpoczętej w 2013 roku modernizacji. Droga ta była już mocno wyeksploatowana, dlatego też konieczny jest kompleksowy remont. Zerwana zostanie podbudowa i stara nawierzchnia i w konsekwencji powstanie nowy bezpieczny odcinek drogi – wyjaśnia starosta Korta.


Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskanemu przez Powiat Bocheński dofinansowaniu z funduszu dróg samorządowych w wysokości 1,8 miliona złotych. Inwestycja zakończy się w listopadzie.

(info/foto_powiatbochenski)

Zdjęcia

  • droga_drwinia_19_1_t1.jpg
  • droga_drwinia_19_2_t1.jpg
  • droga_drwinia_19_3_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.