'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

W gminie Drwinia buduje się kolejne trasy roweroweDrukuj

W gminie Drwinia buduje się kolejne trasy rowerowe

„Gmina przyjazna dla rowerzystów” - tak mówią wszyscy, którzy już odwiedzili na rowerze rejon gminy Drwinia.
Okres wakacji, ale i wcześniejszy mobilizuje miłośników rowerowych wycieczek do wyprawy po trasach rowerowych biegnących wzdłuż Wisły, Raby, Drwinki oraz Puszczy Niepołomickiej.


Oferta tras rowerowych w niedługim czasie poszerzy się o kolejne odcinki nowych ciągów rowerowych. Powstają bowiem kolejne kilometry ścieżek pieszo- rowerowych. Od kilku tygodni trwają prace przy drodze wojewódzkiej nr 964 w Ispini, gdzie realizowana jest inwestycja pn.: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych w pasie  drogi  DW 964 na terenie gminy Drwinia wraz z infrastrukturą typu Bike&Ride, Park&Ride,” stanowiącym pierwszy etap projektuu pn.: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych w gminie Drwinia”.

W ramach tego zadania powstaje prawie 13 km ciągu pieszo-rowerowego od granicy z Niepołomicami (miejscowość Chobot) do mostu w Niedarach i granicy z gminą Szczurowa. Wraz z budową tej trasy przy drodze DW 964 będą wybudowane zatoki autobusowe wraz z oświetleniem, które zapewnią bezkolizyjną obsługę komunikacji zbiorowej .
Dodatkowo na trasie ścieżek w miejscowościach Ispina, Grobla, Świniary i Niedary wykonane zostaną miejsca typu Bike&Ride wraz z infrastrukturą w postaci zadaszonych wiat rowerowych oraz stojaków na rowery z ławkami i tzw. BikeStop czyli stacjami do napraw rowerów zaopatrzonymi w odpowiednie zestawy.
Dodatkowo w Grobli przewidziana jest budowa parkingu Park&Ride na min. 12 samochodów, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych i miejscami parkingowymi dla przynajmniej czterech rowerów.
To kolejna inwestycja, która w zdecydowany sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa miłośników jednośladów.

Zdjęcia

  • dsc_2015_t1.jpg
  • dsc_2016_t1.jpg
  • dsc_2017_t1.jpg
  • dsc_2018_t1.jpg
  • dsc_2019_t1.jpg
  • dsc_2020_t1.jpg
  • dsc_2021_t1.jpg
  • dsc_2022_t1.jpg
  • dsc_2023_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.