'
Temat dniaZaskakujący powrót wariantu budowy mostu w Świniarach Bezpieczeństwo publiczneKOMPENDIUM - JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ W INTERNECIE Województwo MałopolskieKapliczki odzyskają dawny blask
Powiat BocheńskiAktualizacja informacji o naborach wniosków o wsparcie

GRAND PRIX DLA ORKIESTRY DĘTEJ GROBLADrukuj

GRAND PRIX DLA ORKIESTRY DĘTEJ GROBLA

W sądeckim Miasteczku Galicyjskim przez trzy dni (od 21 do 23 czerwca) wystąpiły 33 orkiestry. Zostały one wytypowane wiosną br. podczas powiatowych eliminacji w Ryglicach, Wysowej, Nowym Wiśniczu, Polance Wielkiej, Nowym Targu, Wieliczce, Laskowej i Naprawie.


Komisja artystyczna oceniająca występy pracowała w składzie: płk Bolesław Szulia (przewodniczący), dr Waldemar Groń, ppłk Leszek Mieczkowski, ppłk Stanisław Strączek, kpt. Stefan Żuk i Małgorzata Mikulska (sekretarz). Grand Prix 42. Festiwalu ECHO TROMBITY 2019 zdobyła Orkiestra Dęta GROBLA, która otrzymała też nagrodę za najlepszą prezencję i grę w marszu (buławę ufundowaną przez kpt. Stefana Żuka z Nowego Sącza).

Do udziału w koncercie z cyklu MY,MAŁOPOLANIE, który odbędzie się 28 września br. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, komisja wytypowała Orkiestrę Dętą GROBLA oraz Orkiestrę Dętą ZATOR. Kolejna już edycja Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY została zrealizowana w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wydarzeniem towarzyszącym były warsztaty plastyczne "Znaki Muzyki".

Małopolska jest regionem bardzo bogatym w orkiestry dęte. Działa ich w naszym województwie ponad dwieście. W wielu miejscowościach mieszkańcy za punkt honoru stawiają sobie utrzymywanie takich zespołów, które uświetniają różne uroczystości państwowe i religijne, występują z koncertami. Nasz festiwal daje szansę prezentacji, porównywania swoich umiejętności na tle innych grup. Wiele orkiestr prowadzą absolwenci organizowanych przez MCK SOKÓŁ Studiów Kapelmistrzowskich i warsztatów dla dyrygentów. 

Gratulujemy w imieniu Czytelników Orkiestrze Dętej Grobla sukcesu i życzymy następnych!!!


(info/foto_Małopolskie_Centrum_Kultury_SOKÓŁ)

Komentarze

#1 | Melomanka dnia 03 lipiec 2019 18:51
Tylko pogratulować i życzyć dalszych sukcesów jako też wytrwałości, bo przecież sukcesy nie spadają z nieba!

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.