(Porażka GKS II.../ GKS stracił przedostatnią szansę na punkty.../Wisła przegrała z Czarnymi.../ Żubr przegrał w Krzeczowie.../ Raba bezbramkowo remisuje w Proszówkach.../)
Po remisie z drużyną Sandecja II w Mokrzyskach skomplikowała się bardzo sytuacja zespołu GKS Drwinia w tabeli IV ligi.
Do rozegrania pozostaje drużynie GKS 2 spotkania ligowe i koniecznym warunkiem, by myśleć o pozostaniu dalej w IV lidze będzie zdobycie minimum 2 punktów.
Założenie to jednak będzie możliwe do zrealizowania dopiero wtedy, kiedy Unia Tarnów awansuje do 3 ligi.
Na pozycję zajmowaną przez GKS mocno napiera drużyna Dunajca z Zakliczyna, która ma realne szanse zdobyć w końcówce rundy 6 punktów. Dunajec gra najbliższy mecz w Tarnowie z Unią, której w czwartej lidze nikt już nie jest w stanie odebrać tytułu lidera grupy. Może więc być tak, że Dunajec zdobędzie 3 punkty w Tarnowie.
Kolejny mecz Dunajec zagra u siebie z rezerwami Sandecja II, który zajmuje wysoką pozycję w tabeli i …?
Przyjmując, że powyższe założenie się sprawdzi, to zespół GKS musi zdobyć minimum 2 punkty i mocno kibicować Unii Tarnów w barażach, by pozostać dalej w IV lidze.
Nasze drużyny występujące w rozgrywkach A - klasy zagrają swoje mecze u przeciwników. Kolejkę rozpoczną rezerwy GKS II, które zagrają z Orłem w Cikowicach, natomiast w niedzielę Raba zagra w Proszówkach, a Żubr w Krzeczowie.
Wisła Grobla podejmie u siebie w niedzielę Czarnych z Kobyla.
.:
IV - LIGA KOLEJKA 29
GKS Drwinia - Limanovia Limanowa,
0 – 3 (0:2), bramki zdobyli: Bartłomiej Chlebda 16, Sebastian Jacak 22, Szymon Witek 67 (karny).
ŻK: Cygan, Filipek, K. Mus, Witek.
SG – Dariusz Tutko (
*****) - KS Gorlice
Asystenci: Piotr Firlit, Przemysław Przybyłowicz
Obserwator – Andrzej Senkowski – Kraków
Widzów 80
GKS Drwinia: Mateusz Cieśla, Damian Bochenek, Mateusz Kaczmarczyk, Kiril Krasovskyi, Jakub Berliński (Andrei Chillari 84), Tomasz Cygan (Patryk Osika 84), Mateusz Motłoch (Wojciech Pacura 75), Sebastian Palonek (Patryk Ćmak 67), Błażej Gumuła, Grzegorz Mus, Michał Bajda.
Limanovia Limanowa: Daniel Bomba (Jakub Wiktor 80), Szymon Witek, Karol Mus, Matras (Piotr Matras 46), Kamil Kurczab, Hubert Pachowicz, Bartłomiej Chlebda, Dawid Plata, Piotr Filipek (Mateusz Matlęga 60), Sebastian Jacak, Maciej Krzyżak.
Pozostałe mecze kolejki:
Sandecja II Nowy Sącz - LKS Szaflary,
mecz się nie odbył (goście nie dojechali)
Unia Tarnów - Dunajec Zakliczyn,
1 - 2
Tarnovia Tarnów - Poprad Muszyna,
0 - 2
Olimpia Pisarzowa - Watra Białka Tatrzańska,
0 - 3 (wo)
Bocheński KS - Okocimski KS Brzesko,
2 - 3
Barciczanka Barcice - Lubań Maniowy,
0 - 3
Glinik Gorlice - Orkan Szczyrzyc, 11 czerwca, 18:00
TABELA IV - LIGA
A - KLASA - KOLEJKA 25
Orzeł Cikowice - GKS II Drwinia,
4 - 0
Błyskawica Proszówki - Raba Niedary,
0 - 0
Błękitni Krzeczów - Żubr Gawłówek,
2 - 1
TABELA - A KLASA
B - KLASA - KOLEJKA 17
Wisła Grobla - Czarni Kobyle,
1 – 3 (0:2), bramki dla Czarnych zdobyli: Krzysztof Serwatka 2, Dawid Smęda, dla Wisły Bartłomiej Tabor.
TABELA - B KLASA
PIŁKA NAS ŁĄCZY - ZAPRASZAMY NA STADIONY !!!