'
Temat dniaWirtualny spacer śladami Jana Pawła II Województwo MałopolskieJeszcze do 7 czerwca możemy wybierać Gmina DrwiniaPrzerwa w dostawie wody
Powiat BocheńskiŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĘTA LUDOWEGO

KS LOK Dziewin na podium w Dwuboju ObronnymDrukuj

KS LOK Dziewin na podium w Dwuboju Obronnym

Niesprzyjające warunki pogodowe nie przestraszyły zawodników Wojewódzkich Zawodów w Dwuboju Obronnym dla Młodzieży Szkolnej w Hołdzie Obrońcom Ojczyzny z 1919 i 1939 roku odbywających się w dniu 29 maja br. na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Bochni. Gospodarzy zawodów, Oddział Powiatowy LOK w Bochni reprezentował Klub Strzelecki LOK „PUSZCZA” Dziewin (gm. Drwinia).


O zwycięstwo walczyło 7 drużyn chłopięcych i 7 drużyn dziewczęcych w wieku od 13 – 20 lat z województwa małopolskiego.

Dwubój polegał na rzucie "skorupą" granatu F1 na odległość 35 m chłopcy i 20 m dziewczęta. Następnie zawodnik miał za zadanie po dobiegu w ciągu minuty oddać 5 celnych strzałów z karabinka kbks do opadających tarcz na dystansie 50 metrów. W trosce o bezpieczeństwo uczestników z powodu trudnych warunków terenowych zrezygnowano z biegu przełajowego.

Drużyna dziewczęca KS LOK "PUSZCZA" pokonała wszystkich rywali. Natomiast koledzy z Klubu zajęli miejsce IV.

W konkurencji pojedynek strzelecki polegający na zestrzeleniu przez drużynę w jak najszybszym czasie trzech opadających krążków (o średnicy 11 cm) oddalonych o 50 m od strzelca z broni palnej kbks drużyna chłopców z "PUSZCZY" zajęła 3 miejsce, a natomiast drużyna dziewcząt miejsce IV. Obie drużyny wygrały i przegrały po trzy pojedynki.

W klasyfikacji końcowej drużyna reprezentująca powiat bocheński zajęła drugie miejsce - dziewczęta i trzecie - chłopcy, co w klasyfikacji generalnej pozwoliło KS LOK "PUSZCZA" Dziewin odebrać z rąk prezesa Małopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Krakowie płk (r.) WP Marka Stasiaka puchar za wywalczenie trzeciego miejsca. Zawodników medalami udekorował Prezes Małopolskiej Organizacji Wojewódzkiej Stefan Nawrot. Należy nadmienić, że jest to historyczny sukces, ponieważ Oddział Powiatowy w Bochni nigdy nie miał reprezentacji, która stanęłaby na podium.

W klasyfikacji generalnej miejsce I zajęli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Grybowa, a na miejscu drugim uplasowali się zawodnicy z Chrzanowa. O trudzie zmagań świadczą ubłocone ubrania zawodników, co jednak nie przeszkodziło we wspaniałej atmosferze Turnieju.

Drużyna "PUSZCZY" składała się z dziewcząt; Zuzanna Gąsiorek, Zuzanna Młynarz i Angelika Zdebska oraz chłopców; Bartłomiej Aksamit, Kacper Machaj i Piotr Machaj z opiekunem Leszkiem Machajem. Zawodnicy na co dzień trenują na strzelnicy pneumatycznej w Dziewinie.

To już trzeci sukces Klubu w tym kwartale, wcześniej wygrali Puchar Prezesa OP LOK w Bochnia oraz Ligę Strzelecką z trudnym rywalem KS "SOBOLIK" Chrostowa.

Organizatorzy zapraszają sympatyków strzelectwa w najbliższą niedzielę na otwarty III Turniej o Puchar Wójta Gminy Drwinia.


(info/foto_LOK Puszcza/L.Machaj)

Zdjęcia

 • 01_t1.jpg
 • 02_t1.jpg
 • 03_t1.jpg
 • 04_t1.jpg
 • 05_t1.jpg
 • 06_t1.jpg
 • 07_t1.jpg
 • 08_t1.jpg
 • 09_t1.jpg
 • 10_t1.jpg
 • 11_t1.jpg
 • 12_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.