Temat dniaUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki Gmina DrwiniaUroczystości 70 - LECIA OSP Niedary połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Franciszka Gajosa
Bezpieczeństwo publiczneUWAGA! Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Zakończenie Ligi Strzeleckiej: PUSZCZA Dziewin - SOBOLIK ChrostowaDrukuj

Zakończenie Ligi Strzeleckiej: PUSZCZA Dziewin - SOBOLIK Chrostowa

Na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Bochni w dniu 18 maja br. zmierzyły się po raz ostatni w drużynowym sezonie strzeleckim "PUSZCZA" Dziewin i "SOBOLIK" Chrostowa. W finałowym turnieju zawodnicy zmierzyli się strzelając z broni bocznego zapłonu kbks na dystansie 25 metrów.

Po dziewięciu co miesięcznych turniejach różnica punktowa była niewielka. Ostatecznie zwyciężył KS LOK "PUSZCZA" Dziewin uzyskując w sumie 7515 punktów, pokonując rywala 26 punktami. Jest to suma wszystkich uzyskanych punków w sezonie przez pięciu najlepszych zawodników każdej z drużyn.

W kategorii indywidualnej zwyciężył Jan Nowak z "SOBOLIKA", miejsce drugie zajął Leszek Machaj z "PUSZCZY" i na miejscu trzecim

W tabeli końcowej w pierwszej dziesiątce znaleźli się;

1. Nowak Jan – 80 pkt. („Sobolik” Chrostowa)
2. Machaj Leszek - 61 pkt. ("Puszcza" Dziewin)
3. Machaj Kacper - 60 pkt. ("Puszcza" Dziewin)
4. Statek Darek - 57 pkt. ("Sobolik" Chrostowa)
5. Machaj Bartek - 48 pkt. ("Puszcza" Dziewin)
6.Rajzer Tomasz - 46 pkt. ("Sobolik" Chrostowa)
7. Więcek Jakub - 44 pkt. ("Puszcza" Dziewin)
8. Szewczyk Jan - 40 pkt. ("Sobolik" Chrostowa)
9. Szczygieł Józef - 39 pkt. ("Puszcza" Dziewin)
10.Kozak Zbigniew - 38 pkt. ("Puszcza" Dziewin)
10. Nowak Patryk - 38 pkt. ("Sobolik" Chrostowa)uplasował się Kacper Machaj z "PUSZCZY".

W kategorii "największa ilość uzyskanych punktów" wygrał Jan Nowak z "SOBOLIKA".
Zwycięzcom puchary wręczył prezes organizacji powiatowej LOK w Bochni Rafał Pląder. Zawodnikom kibicowały przybyłe rodziny, a rywalizacja zakończyła się tradycyjnym poczęstunkiem i planami na kolejny sezon.