'
Temat dniaPonad 3,5 mln zł dofinansowania otrzymał Powiat Bocheński Gmina DrwiniaZebranie mieszkańców Grobli Województwo MałopolskiePoza Stereotypem - Senior i Seniorka Roku 2019
Gmina Drwinia100 urodziny mieszkanki Świniar

Sukcesy strzelców LOK Puszcza DziewinDrukuj

Sukcesy strzelców LOK Puszcza Dziewin

Otwarte Zawody o Puchar Prezesa Organizacji Powiatowej Ligi Obrony Kraju w Bochni
W dniu 11 maja br. na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Bochni odbyły się Otwarte Zawody o Puchar Prezesa Organizacji Powiatowej Ligi Obrony Kraju w Bochni w których rywalizowali przedstawiciele 10 kół strzeleckich LOK z oraz instytucji powiatu bocheńskiego.


Podczas zawodów rywalizowano w czterech konkurencjach: rzut granatem ćwiczebnym na odległość 25 m do celu, strzelanie z pistoletu centralnego zapłonu kal.9 mm na odległość 25 m oraz z KBK AK "Kałasznikow" na dystansie 100 m, a także konkurencji crossu strzeleckiego (bieg + strzelanie z kbks do tarczy biathlonowej na dystansie 50).

Puchar po kilkugodzinnych zmaganiach wywalczyli i odebrali rąk Prezesa OP LOK w Bochni Rafała Plądra zawodnicy Klubu Strzeleckiego LOK "PUSZCZA" Dziewin. Na miejscu drugim na podium stanęli reprezentanci Klubu Strzeleckiego LOK "SOBOLIK" Chrostowa, a miejsce trzecie zajęli strzelcy z Klubu LOK Bocheńskiego Zakładu Usług Komunalnych w Bochni. Ponadto miejsce IV zdobyło Koło LOK GROT Bochnia i V Koło LOK z Bratucic.

Indywidualnie w konkurencji „Trójbój Ogniowy” złoty medal odebrał Michał Kuchno z Koła LOK Bratucice, srebrny Włodzimierz Polowiec z Koła LOK BZUK Bochnia, a brązowy medal zawisł na szyi Bartłomieja Aksamita z KS LOK Puszcza Dziewin.
Dla gości niezrzeszonych w LOK przygotowano "Dwubój Ogniowy" polegający na konkurencji strzelania z KBK AK na odległość 50 m i pistoletu centralnego zapłonu na dystansie 15 metrów.

Zwyciężyła reprezentacja Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koło nr I w Bochni, miejsce II zdobyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochnia a miejsce III funkcjonariusze z Zakładu Karnego Nowy Wiśnicz. Na miejscu IV uplasowali się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni i na V miejscu przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bochni.

W kategorii indywidualnej;

I miejsce zajął Krzysztof Pikus z Komendy Powiatowej Policji w Bochni,
II miejsce Wojciech Aleksandrowicz ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koło nr I w Bochni
III miejsce Andrzej Stukus również ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koło nr I w Bochni.

Zawody zaszczycili swoją obecnością Ryszard Drożdżak wicestarosta Powiatu Bocheńskiego oraz mł. insp. Jerzy Polczyk Komendant Powiatowy Policji w Bochni. Obsadę sędziowską pełnili: Sędzia Główny zawodów Marian Ożóg i Michał Kulikowski oraz koledzy sędziowie z OP LOK Nowy Targ.

Zawodnicy ze zwycięskiego Klubu LOK PUSZCZA Dziewin będą reprezentować Organizację Powiatową w eliminacjach wojewódzkich trójboju obronnego i crossu w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych.


(info/foto_lok_puszcza_dziewin/L_Machaj)

Zdjęcia

  • sukcesy_lok_dziewin_0_0519_1_t1.jpg

Komentarze

#1 | Leszek Machaj dnia 14 maj 2019 21:42
Skład zwycięskiej drużyny; Bartłomiej Aksamit, Kacper Machaj i Adam Madej

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.