'
Temat dniaW piątek zamień samochód na rower Województwo MałopolskieWYBORY 2023: SEJM, SENAT Powiat BocheńskiRenata Cholewa z Majkowic Sołtysem Roku 2022
Gmina DrwiniaPrawo i słabość do łamania prawa 

Rusza III OGÓLNOPOLSKI RAJD NIEWIDOMI NA TANDEMACHDrukuj

Rusza III OGÓLNOPOLSKI RAJD NIEWIDOMI NA TANDEMACH

Już 30 kwietnia (wtorek) br. rozpoczyna się III Ogólnopolski Rajd Niewidomych na tandemach po Małopolsce.
Wydarzenie o charakterze sportowo – rekreacyjnym, którego głównym celem jest integracja osób niewidomych i osób pełnosprawnych poprzez sport.


Organizatorami rajdu są Polski Związek Niewidomych Koło Bochnia oraz Niewidomi na Tandemach Oddział Małopolski.
Patronat Honorowy sprawuje Powiat Bocheński.

Uczestnicy w czasie rajdu przemierzą tereny Ziemi Bocheńskiej, od Bochni aż po granicę południową powiatu w gminie Żegocina.
Dalsze trasy – już bardziej wymagające, prowadzą pomiędzy wzniesieniami Beskidu Wyspowego i dalej na południe wzdłuż doliny Dunajca, w rejon najstarszego w Europie, a drugiego w kolejności na świecie - Pienińskiego Parku Narodowego.

Miejsca wybrane na punkty etapowe z noclegami znajdują się w następujących miejscowościach: Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku (1 i 2) – gmina Rzezawa, Zajazd Laskowianka w Laskowej (3), położony w pięknej dolinie rzeki Łososina, Ĉerveny Klâštor i nocleg u przyjaciół Słowaków (4), ostatni nocleg uczestnicy spędzą w Szkolnym Młodzieżowym Schronisku w Rozdzielu (5).

W drugim dniu przewidziana jest wizyta uczestników rajdu na terenie gminy Drwinia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na rowerach, by razem z uczestnikami przejechali trasę.

Grupa ok. godziny 10:00 powinna dotrzeć od Sanktuarium w Okulicach do mostu na Rabie w Uściu Solnym. Dalej trasa prowadzi wzdłuż trasy rowerowej WTR do Grobli, a następnie do Strefy Rekreacyjno–Sportowej w Drwini.

Po wizycie w stadninie Rancho Pony w Mikluszowicach uczestnicy przeprawią się mostem wiszącym przy Górze św. Jana na drugi brzeg Raby i pożegnają gminę Drwinia ok. 14:00).

Uczestnikami rajdu są piloci i osoby niewidome z różnych stron Polski. Najdalszym miejscem z którego przyjadą uczestnicy jest Województwo Zachodniopomorskie.

Zdjęcia

  • plakat_web_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.