'
Temat dniaUmiejętności! Zawód! Przyszłość!  Bezpieczeństwo publiczneRemiza w Ispini przekazana jednostce OSP Województwo MałopolskieKonferencja prasowa radnych SWM
Powiat BocheńskiBocheńska porodówka pierwsza w Małopolsce!

Zapowiedź Festiwalu Piosenki Integracja Malowana DźwiękiemDrukuj

Zapowiedź Festiwalu Piosenki Integracja Malowana Dźwiękiem

Jeszcze przez tydzień można przesyłać zgłoszenia do udziału w 12. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który potrwa od 3 do 6 czerwca w Bochni. Dla uczestników przewidziano dwudniowe warsztaty i ciekawe wydarzenia towarzyszące.


Na finał zaplanowano Festiwalową Galę Laureatów, podczas której oprócz wyróżnionych uczestników zaśpiewają też jurorzy, wśród nich m.in. Ania Rusowicz, Halina Mlynkova, Tadeusz Woźniak, i Marek Piekarczyk. Zajęcia warsztatowe dla grup zagranicznych poprowadzi Anna Rogaczewska i Kolja Koglin. Co jeszcze będzie się działo w Bochni? Kto dołączy do grona Jury? Jak mówią organizatorzy – na razie niech to będzie niespodzianka.


Ideą tego niezwykłego wydarzenia artystycznego jest integracja osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, którzy połączeni w duety wspólnie przygotowują, a później śpiewają wybrane piosenki.

Każdy, kto chce wystąpić na festiwalu musi przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową oraz nagranie wideo piosenki, lub programu kabaretowego, w zależności od kategorii. Dokumenty można pobrać ze strony festiwal.bochnia.pl.

Tam także można przeczytać o idei festiwalu i jego historii. Jest też wiele materiałów filmowych. Sympatycy mediów społecznościowych mogą polubić stronę festiwalu na Facebook-u.

Tegoroczny program zapowiada się bardzo ciekawie. Wśród wydarzeń towarzyszących zaplanowano projekcję filmu operatora i reżysera, wykładowcy w szkołach filmowych Berlina, Hanoweru i Łodzi - Jacka Bławuta, autora fabularyzowanego dokumentu „Nienormalni”, który w latach dziewięćdziesiątych przełamywał bariery niepełnosprawności. Po projekcji odbędzie się spotkanie z autorem, a muzycznie z festiwalem połączy je Tadeusz Woźniak, legendarny bard polskiej piosenki – zegarmistrz światła purpurowy. To wydarzenie odbędzie się w ramach wydarzeń towarzyszących „Film i muzyka”.

We wtorek dla mieszkańców Bochni i uczestników festiwalu przygotowaliśmy moduł „Teatr i muzyka”, czyli spektakl p.n. „Genesis” krakowskiego teatru EXIT ze specjalnym udziałem Marka Piekarczyka. W gronie wykonawców – utalentowani niepełnosprawni aktorzy.
W środę otworzymy wystawę Mariusz Mączki, niepełnosprawnego artysty, który swoje obrazy maluje ustami. Na tym wydarzeniu także nie zabraknie muzyki.

Poza tym cały czas odbywać się będą warsztaty dla uczestników… a wszystko po to, żeby ostatniego dnia podczas przesłuchań konkursowych i Festiwalowej Gali Laureatów, widzowie mogli posłuchać pięknych interpretacji piosenek oraz programów kabaretowych.

Uczestnikom, podobnie jak w ubiegłym roku akompaniował będzie znakomity Adam Jarzmik Quintet oraz sekcja smyczkowa.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy.

Organizatorem jest Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”.

(info/foto_powiat_bochenski)

Zdjęcia

  • int_1_t1.jpg
  • int_2_t1.jpg
  • int_3_t1.jpg
  • int_4_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.