'
Temat dniaUmiejętności! Zawód! Przyszłość!  Bezpieczeństwo publiczneRemiza w Ispini przekazana jednostce OSP Województwo MałopolskieKonferencja prasowa radnych SWM
Powiat BocheńskiBocheńska porodówka pierwsza w Małopolsce!

Komu 1% podatku?Drukuj

Komu 1% podatku?

Trwa czas rozliczeń podatkowych. Choć na rozliczenie się z fiskusem mamy czas do końca kwietnia, warto już rozglądnąć się za organizacją, której przekażemy 1 proc. Wybór, komu możemy go przekazać w Powiecie Bocheńskim, jest duży. Zachęcamy do wsparcia stowarzyszeń z terenu powiatu bocheńskiego.


Istotne jest to, aby to wsparcie trafiło do organizacji, które aktywnie działają na terenie powiatu bocheńskiego, a których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców bocheńszczyzny, a wszyscy wiemy, że takie wsparcie ma bardzo duże znaczenie - mówi Adam Korta, starosta bocheński.


Każdy samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z zeznania rocznego.

Co ważne przekazując 1% z własnego PIT, mieszkaniec nie traci ani złotówki, rozdysponowuje kwotę, którą i tak przekazałby na rzecz Skarbu Państwa. Tak naprawdę nic nie stracimy, a możemy bezpośrednio wpłynąć na to, do kogo trafią pieniądze z naszych podatków.

Jak podaje Ministerstwo Finansów w 2018 r. 50% wszystkich podatników przekazało 1% podatku dochodowego organizacjom pożytku publicznego; w sumie otrzymały one ponad 761 mln, to o ponad 143 mln więcej niż rok temu*.

TU MOŻESZ SPRAWDZIĆ SWÓJ PITKomentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.