'
Temat dniaUmiejętności! Zawód! Przyszłość!  Bezpieczeństwo publiczneRemiza w Ispini przekazana jednostce OSP Województwo MałopolskieKonferencja prasowa radnych SWM
Powiat BocheńskiBocheńska porodówka pierwsza w Małopolsce!

Konwent Starosty, Burmistrzów i WójtówDrukuj

Konwent Starosty, Burmistrzów i Wójtów

W starostwie odbył się konwent Starosty, Burmistrzów i Wójtów Powiatu Bocheńskiego. Było to pierwsze spotkanie mające na celu wypracowanie wspólnych kierunków, w ramach których stykają się zakresy działania gmin, powiatu, a w niektórych przypadkach także samorządu województwa. W trakcie posiedzenia omówiono m.in. zasady współpracy i finansowania zadań drogowych.


Chcielibyśmy spotykać się raz na kwartał, aby podyskutować o inwestycjach i projektach, poświęcić ten czas na wypracowywanie wspólnych stanowisk w sprawach mających znaczenie zarówno dla poszczególnych gmin jak i dla całego powiatu - mówi Adam Korta, starosta bocheński.


Konwent głównie będzie zajmował się sprawami: ochrony  zdrowia, oświaty, dróg, bezpieczeństwa, ochrony środowiska, kultury, jak i  przedsiębiorczości i rynku pracy. Włodarze będą obradować raz na kwartał, nie wykluczają jednak częstszych spotkań.

.
(info/foto_powiat_bocheński/kh)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.