'
Temat dniaIwermektyna skuteczna w walce z koronawirusem? Bezpieczeństwo publicznePrzed szpitalem stanął specjalny namiot Powiat BocheńskiRaport z powiatu bocheńskiego!
Bezpieczeństwo publiczneKolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Zajęcia z biologii na UJDrukuj

Zajęcia z biologii na UJ

Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni wzięła udział w zajęciach z biologii prowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest to jeden z elementów projektu, w którym bierze udział szkoła. Oprócz zajęć tematycznych, uczniowie ogólniaka mają również zajęcia internetowe, koła naukowe, a raz w semestrze zajęcia on-line transmitowane do 8 wybranych szkół z danej podgrupy w ramach działalności kół naukowych.


Małopolska Chmura Edukacyjna to projekt, który zakłada prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem potencjału szkół wyższych poprzez realizację wspólnych projektów badawczych, prowadzenie wirtualnych zajęć wykładowych i laboratoryjnych w oparciu o infrastrukturę i nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne. Pozwala to na podniesienie poziomu nauczania oraz kształtowanie kompetencji kluczowych. Dzięki Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej uczniowie otrzymają możliwość kontaktu z nauką, mogą rozwijać swoje zainteresowania i talenty przy wsparciu najlepszych uczelni.
 
W ramach projektu odbywają się zajęcia on-line i ćwiczenia w grupach w ramach działalności kół naukowych.
 
Projekt ma na celu podniesienie kompetencji kluczowych uczniów z zakresu matematyki, języka angielskiego, informatyki i fizyki przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych w procesie nauczania.
 
Realizacja projektu pozwoli na zwiększenie rozwijanie kreatywności oraz umiejętności zespołowego działania i logicznego myślenia u uczniów, rozwój kompetencji kluczowych uczniów, rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów przy wsparciu wiodących uczelni, a przez to zwiększanie świadomości wyboru kierunku studiów, rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, niezbędnych do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Przygotowywanie kadr nowoczesnej gospodarki w obszarach inteligentnej specjalizacji Małopolski oraz wyrównywanie poziomu dostępu do wiedzy i nauki na terenie województwa małopolskiego.
 
To innowacyjny w skali Europy projekt polegający na przeprowadzaniu przez kadrę naukową uczestniczących w projekcie uczelni dodatkowych zajęć on-line w małopolskich szkołach ponadgimnazjalnych. Dzięki projektowi w szkołach powstają nowoczesne, multimedialne sale do organizacji zajęć, z kolei uczniowie już na etapie szkoły ponadgimnazjalnej mają możliwość uczestnictwa w akademickich wykładach i zajęciach.

(info/foto_powiat_bochenski/SK)

Zdjęcia

  • lo_1_zajecia_uj_19_1_t1.jpg
  • lo_1_zajecia_uj_19_2_t1.jpg
  • lo_1_zajecia_uj_19_3_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.