'
Temat dniaWnioski NIK o eliminowaniu kierujących pod wpływem... Powiat BocheńskiFestiwal Piosenki - Integracja Malowana Dźwiękiem Gmina DrwiniaJak zmieniała się gmina Drwinia - FILM
Województwo MałopolskieSAMORZĄDOWY PROGRAM POŻYCZKOWY

Starosta Adam Korta podpisał umowę na realizację usług aktywnej integracjiDrukuj

Starosta Adam Korta podpisał umowę na realizację usług aktywnej integracji

Adam Korta starosta bocheński podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Nowa Perspektywa z Biecza na realizację usług aktywnej integracji o charakterze zawodowym dla mieszkańców Powiatu Bocheńskiego, którzy doświadczają barier w zatrudnieniu z powodu kryzysów psychicznych, choroby i niepełnosprawności.


Grupa uczestników projektu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni pn. Szansa na rozwój będzie mogła skorzystać z profesjonalnej pomocy, aby pomimo niepełnosprawności spróbować swoich sił na rynku pracy. Wśród nich jest dwóch uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łapanowie. 

Realizacja tego wspólnego przedsięwzięcia Powiatu i Stowarzyszenia daje szansę na nowatorskie rozwiązywanie problemów włączenia osób niepełnosprawnych w życie zawodowe - mówi Adam Korta, starosta bocheński   

Oferta Stowarzyszenia obejmuje realizację inicjatyw przygotowujących do podjęcia zatrudnienia, w tym m.in. staży, praktyk zawodowych, zajęć reintegracji zawodowej u pracodawcy. Uczestnicy projektu będą tez mogli skorzystać z pomocy trenera zatrudnienia wspieranego oraz innych usług ułatwiających adaptację pracownika w środowisku pracy, poradnictwa zawodowego, a także  kursów i szkoleń umożliwiających nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji zawodowych. 

Stowarzyszenie będzie korzystało z własnego doświadczenia w stosowaniu różnorodnych metod pracy, wynikających z indywidualnych potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym np. weekendowy wyjazd zorganizowany łącznie dla uczestników projektu i ich otoczenia z programem uwzględniającym aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnością w kontekście ich funkcjonowania w gospodarstwie domowym.  
 
Mieszkańcy Powiatu Bocheńskiego zainteresowani udziałem w projekcie pn. Szansa na rozwój mogą zgłaszać się do PCPR w Bochni, ul. E. Windakiewicza 9/5 w dni robocze od 8 do 15. Kontaktować można się także telefonicznie: stac. 14 / 611 97 40 lub mob. 793 832 334 lub drogą e-mail: pcpr@powiat.

(info/foto_powiat_bochenski)

Zdjęcia

  • umowa_biecz_230119_1_t1.jpg
  • umowa_biecz_230119_2_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.