'
Temat dniaPolicyjny pościg za nietrzeźwym 27-latkiem z gminy Drwinia Województwo MałopolskieDwie sekundy przewagi na mecie Bezpieczeństwo publicznePodpalacz zza miedzy?
Województwo MałopolskieHISTORYCZNY WYCZYN POLSKICH SPORTOWCÓW

I sesja Rady Powiatu w kadencji 2018-2023Drukuj

I sesja Rady Powiatu w kadencji 2018-2023

Wczoraj odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja, na której wybrano nowe władze Powiatu Bocheńskiego.

Sesja rozpoczęła się od wręczenia zaświadczeń o wyborze radnego, a także złożenia ślubowania przez radnych. Następnie radni wybrali komisję skrutacyjną, która przeprowadziła wybory nowego przewodniczącego rady. Zgłoszono dwie kandydatury. Byli to Bernadetta Gąsiorek oraz Mariusz Zając. Radni głosowali w sposób tajny. Przewodniczącym rady została Bernadetta Gąsiorek otrzymując 12 głosy. Kolejnym punktem obrad był wybór Wiceprzewodniczących, zostali nimi Małgorzata Brzegowa i Józefa Słoninę, którzy otrzymali również po 12 głosy.

Nowa Przewodnicząca Rady zadecydowała o rozszerzeniu porządku obrad o kolejne punkty – wybór starosty, wicestarosty oraz członków zarządu.

Na stanowisko starosty zgłoszono tylko jedną kandydaturę – Adama Korty, który otrzymując 14 głosy, został wybrany starostą bocheńskim w kadencji 2018-2023

To do wyłącznej kompetencji starosty należy proponowanie kandydatury na wicestarostę oraz członków zarządu.
Adam Korta zaproponował Ryszarda Drożdżaka na stanowisko wicestarosty, natomiast na członków Zarządu Powiatu: Jerzego Błoniarza długoletniego wójta Gminy Żegocina, Marka Rudnika byłego wieloletniego Komendanta Powiatowego Policji w Bochni oraz Rafała Rudkę dotychczasowego radnego i członka Zarządu Powiatu V kadencji.
W drodze głosowania wszyscy zaproponowani kandydaci otrzymali wymaganą liczbę głosów.

Sesja zakończyła się podziękowaniami dotychczasowego starosty Ludwika Węgrzyna.Po przepracowaniu prawie 42 lat pracy zawodowej w tym 34 lata na Ziemi Bocheńskiej w Gminie Bochnia i Powiecie Bocheńskim dla dobra Ich Mieszkańców i dla dynamicznego rozwoju ,w poczuciu dobrze spełnianego obowiązku postanowiłem przejść na zasłużoną  emeryturę .

W tych długich latach mojej pracy zarówno na Pomorzu Zachodnim , w Krakowie  jak i na Bocheńszczyźnie spotkałem wielu wspaniałych ludzi , dla których dobro społeczne, jak i rozwój  społeczny i ekonomiczny idący w kierunku  poprawy życia ludzi  i całego społeczeństwa  było podobnie jak i dla mnie najważniejszym celem.

Dziękuję im wszystkim jak i każdemu z osobna za te wspaniałe lata działania.
Szczególne słowa podziękowania kieruję do mojej rodziny; mojej Żony Waldemary i córek Katarzyny, Marty i Małgosi które były zawsze dla mnie  ostoją i wsparciem a moją nieobecność szczególnie w soboty i w niedziele znosiły z niezwykłą dzielnością.

Na mojej drodze pracy zawodowej zetknąłem się z setkami koleżanek i kolegów wspaniałych współpracowników i pracowników.
Za tę pracę serdecznie Wam dziękuję, pracę trudną a nie zawsze rozumianą i akceptowaną przez społeczeństwo.

Dziękuję samorządowcom, radnym, sołtysom, członkom OSP = moim druhom, działaczom i animatorom kultury.

Odchodząc z pracy zawodowej pozostanę (Mam nadzieję) aktywnym członkiem naszej samorządowej rodziny i będę pracował wykorzystując moją wiedzę i doświadczenie dla dobra naszej Małej Ojczyzny – Bochni.

Za wszystko serdecznie dziękuję.


Ludwik Węgrzyn - Starosta Bocheński

Adam Korta
Od 40 lat jestem związany z Bochnią i Powiatem Bocheńskim. Tu się urodził i wychował. Ma żonę Urszulę i dwoje dzieci : Zosię i Mikołaja. Jest absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji. Ukończył również studia z Zarządzania w Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Doświadczenie w samorządzie gminnym zdobył pełniąc funkcję Radnego Miasta Bochnia w latach 2010 – 2014, jak również kierując Powiatowym Zarządem Dróg w Bochni, jednostką zajmującą się infrastrukturą drogową i mostową w Powiecie Bocheńskim. W tym okresie Zarząd Dróg zrealizował szereg zadań inwestycyjnych i remontowych za około 100 milionów złotych.
Poprawiono tym samym standard i bezpieczeństwo poruszania się po drogach, mostach, chodnikach i ścieżkach rowerowych.
Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu jednostką administracji publicznej, budżetem zadaniowym, kadrami, pozyskiwaniu funduszy unijnych oraz zarządzaniu procesowym. Z ramienia Wojewody Małopolskiego od 2010 r. jest członkiem Społecznej Rady Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Floris w Bochni.
Wielokrotnie uczestniczył w akcjach społecznych o charakterze charytatywnym, czego zwieńczeniem było otrzymanie tytułu Honorowego Wolontariusza Małopolski od organizacji pożytku publicznego zajmującej się wspieraniem osób chorych na mukowiscydozę

Ryszard Drożdżak to mieszkaniec Gminy Łapanów. Doktor inżynier, absolwent AGH w Krakowie, radny Rady Powiatu Bocheńskiego V kadencji. Przewodniczący Komisji Budżetu, Infrastruktury, Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Twórca Międzygminnego Centrum Informacji Turystycznej..

(info/foto_powiat_bochenski)

Zdjęcia

 • 1_t1.jpg
 • 2_t1.jpg
 • 3_t1.jpg
 • 4_t1.jpg
 • 5_t1.jpg
 • 6_t1.jpg
 • 7_t1.jpg
 • 8_t1.jpg
 • 9_t1.jpg
 • 10_t1.jpg
 • 11_t1.jpg
 • 12_t1.jpg
 • 13_t1.jpg
 • 14_t1.jpg
 • 15_t1.jpg
 • 16_t1.jpg
 • 17_t1.jpg
 • 18_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.