Temat dniaRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki Gmina DrwiniaUroczystości 70 - LECIA OSP Niedary połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Franciszka Gajosa Bezpieczeństwo publiczneUWAGA! Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie
Gmina DrwiniaPrzedstawiamy władze Gminy Drwinia po wyborach samorządowych

Piłkarski weekend 27/28 października 2018 r.Drukuj

Piłkarski weekend 27/28 października 2018 r.

(GKS II pokonuje Orła.../ Wisła wysoko przegrywa w Królówce../ Błyskawica wygrywa w Niedarach.../Żubr na remis u siebie.../ GKS uległ "zawodowcom" z Sandecji.../)
Rozpoczyna się kolejna seria rozgrywek ligowych. Zespół GKS Drwinia (11m – 14 pkt) po okresie słabych występów nie zdołał powiększyć swojego dorobku punktowego i sytuacja w końcówce rundy jesiennej staje się niepokojąca.

Dwie kolejki spotkań do zakończenia rundy i czas na mobilizację i grę o komplety punktów w obu meczach. Nie będzie to jednak łatwy „orzech do zgryzienia”, bo niedzielny przeciwnik Sandecja II Nowy Sącz (6m – 18 pkt) nie należy do słabeuszy, o czym świadczy wysoka pozycja w tabeli. Trzeba przyznać, że czwarta liga kieruje się swoimi prawami i jak do tej pory wyniki bywały zaskakujące dla kibiców, to jednak większość drużyn była w zasięgu punktowym (spłaszczenie tabeli). Teraz jednak już zdecydowanie czołówka zaczyna odskakiwać od pozostałych zespołów i nie będzie łatwo zbliżyć się w jej okolice. Do każdego spotkania należy podchodzić jak do walki z liderem, bez lekceważenia jakiegokolwiek zespołu, bo to przynosi odwrotny od zamierzonego skutek. Trzeba zdecydowanie walczyć i przez 90 minut być aktywnym na boisku do ostatniego gwizdka, to jedyna recepta na sukces. Tego życzymy naszym zawodnikom.

W sobotę rezerwy GKS II Drwinia (4m – 19 pkt) podejmą w Świniarach zespół Orzeł Cikowice (13m – 10 pkt).
Pozostałe zespoły A – klasy zagrają na własnych boiskach w niedzielę. Raba Niedary (11m– 11 pkt) podejmie zespół Błyskawica Proszówki (6m – 15 pkt), a Żubr Gawłówek (10m – 12 pkt) podejmie zespół Błękitni Krzeczów (9m – 12 pkt).

Zespół Wisła Grobla (5m – 8 pkt) wyjedzie w sobotę na zaległe spotkanie, które zakończy rundę jesienną B – klasy. Przeciwnikiem zespołu z Grobli będzie Zryw Królówka (4m – 11 pkt)

IV - LIGA / KOLEJKA 13

Sandecja II Nowy Sącz - GKS Drwinia, 3 – 1 (1:0), bramki zdobyli: Radosław Kanach 18' – rzut karny, Hubert Maślanka 72', Wojciech Tomala 83', Marcin Flis 89'.

SG – Jonasz Kita (*****) KS Chrzanów
Asystenci: Łukasz Łabuzek, Bartłomiej Gębala

Widzów 50

Sandecja II: Szymon Tokarz, Michał Szeliga, Dariusz Łukasik, Marcin Flis, Mateusz Dara, Radosław Kanach, Hubert Maślanka, Kacper Smoleń, Dawid Dyląg (Mateusz Jurczak 43'), Bartłomiej Dudzic (Sylwester Tokarz 74'), Maciej Korzym (Kamil Palacz 80'), rezerwa: Konrad Brdej, Kamil Ogorzały, Kacper Tokarczyk, Karol Matras

GKS Drwinia: Mateusz Cieśla, Damian Bochenek (Kamil Gawlik 73'), Wojciech Tomala, Dominik Pieprzyca, Tomasz Cygan, Grzegorz Mus (Bartłomiej Kudelski 60'), Łukasz Fasuga, Mateusz Kaczmarczyk, Jakub Berliński, Sebastian Palonek (Michał Bajda 73'), Roman Stepankov, rezerwa: Patryk Osika, Mateusz Krokosz, Mateusz Motłoch.

Trudny pojedynek toczyli dzisiaj zawodnicy GKS Drwinia w Nowym Sączu. W rezerwach Sandecji II wystąpiło ośmiu zawodników będących w składzie pierwszego zespołu. W pierwszej połowie drużyna z Drwini stawiała opór dobrze grającym Sądeczczanom i dopiero celne trafienie z rzutu karnego przez Kanacha w 18 min. daje zdobycz bramkową gospodarzom. Jednobramkowa przewaga utrzymuje się do przerwy.
W drugiej części spotkania kilka groźnych akcji gospodarzy, które kończą się niecelnymi trafieniami, bądź obronną ręką wychodzi broniący bramki gości Cieśla.
Dopiero w 72 min., po ładnej akcji Maślanka podwyższa wynik na 2:0.
Goście próbują zdobyć kontaktową bramkę – to fragment dobrej gry zespołu GKS i w 83 min. Tomala trafia do siatki Tokarza.
Ostatnie fragmenty meczu nie przynoszą zmiany rezultatu do 89 minuty, kiedy Flis zdobywa bramkę z rzutu wolnego wykonywanego z własnej połowy i z ok. 60 metrów zdobywa bramkę dla gospodarzy, wykorzystując dalekie wyjście Cieśli do linii szesnastki.
Dobry mecz rozegrał dzisiaj Grzegorz Mus, który dobrze się czuł na stadionie Sandecji i jego szybkie rajdy prawą stroną sprawiały wiele kłopotów obrońcom gospodarzy.

A – KLASA – KOLEJKA 12

GKS II Drwinia - Orzeł Cikowice, 3 – 1 (0:1), bramki zdobywali: Kwinta 35, Kular 66, Mikler D. 71, Józefowicz 78.

SG – Rafał Mrówka – KS Żabno

Widzów:30

GKS II Drwinia: Osika, Mikler D., Ćmak, Kular, Pająk, Machaj (Madej 65) , Babkiewicz, Lany, Młynarczyk, Bochenek M., Józefowicz (Mikler M. 89), rezerwa: Piekarz,

Orzeł Cikowice: Tacik, Pac, Szewczyk, Kubowicz, Skipioł, Kaczmarczyk, Holik, Bajer, Boligłowa, Kwinta, Grochot, Piński M., Piński K.,

W 52 min. Pac wybija ręką piłkę zmierzającą do bramki i sędzia pokazuje czerwoną kartkę oraz dyktuje rzut karny.
Minutę później Tacik obronił karnego, którego strzelał Lany.
Goście grają do końca w dziesiątkę.
W 66 min. rzut rożny i Kular precyzyjnie umieszcza główką piłkę w bramce Tacika.
W 71 min. piękny strzał z 17 metrów Miklera, piłka trafia w poprzeczkę i wpada do bramki Tacika.