'
Temat dniaAktualna sytuacja w Małopolsce SportWydłużony termin składania wniosków Województwo MałopolskieEPIDEMIA SIĘ SKOŃCZY!
Gmina DrwiniaLIST BISKUPA TARNOWSKIEGO DO WIERNYCH W PARAFII DRWINIA

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkołyDrukuj

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, w dniu 3 września 2018 roku Komenda Powiatowa Policji w Bochni wspólnie z  Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie przeprowadzi akcję profilaktyczną „Zwalniam przed szkołą”.


Celem działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach, korzystającym ze zorganizowanych i indywidualnych form dowozu do szkół oraz propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kontrola autobusów dowożących dzieci do szkół.
Szczególny nadzór nad ruchem policjanci będą sprawować przy szkole podstawowej w Łapczycy, na drodze krajowej Dk 94 oraz w rejonie szkół mieszczących się przy drodze wojewódzkiej nr 965 w Proszówkach i Mikluszowicach.

Ponadto 7 września 2018 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni w ramach policyjnych działań kontrolno-profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły”, w Mikluszowicach, na drodze W965, przeprowadzą  jednodniową akcję, w której wspólnie z uczniami Zespołu Szkolno-przedszkolnego w Mikluszowicach będą wręczać kierującym ulotki piętnujące złe zachowania lub chwalące kierowców jeżdżących bezpiecznie.

W tym dniu do wyobraźni kierowców mają przemówić nie tylko treści rozdawanych ulotek, ale również wizerunek biorących w akcji dzieci, które będą specjalnie na tą okazję ucharakteryzowane na ofiary wypadków drogowych. Akcja została objęta honorowym patronatem  Wojewody Małopolskiego.

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w przedmiotowych akcjach. Szczegóły co do godziny rozpoczęcia działań uzyskają Państwo u Naczelnika WRD KPP w Bochni, asp. szt. Jacka Sobieckiego – nr tel. 14 615 22 09.

(info_bp_kpp_bochnia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.