'
Temat dniaIwermektyna skuteczna w walce z koronawirusem? Bezpieczeństwo publicznePrzed szpitalem stanął specjalny namiot Powiat BocheńskiRaport z powiatu bocheńskiego!
Bezpieczeństwo publiczneKolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

2 września zapraszamy na Małopolski Przegląd Zespołów ArtystycznychDrukuj

2 września zapraszamy na Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych

2 września Park Rodzinny Uzbornia w Bochni wybrzmi pieśniami, skocznymi tańcami i obrzędami, a to wszystko dzięki odbywającemu się już po raz trzeci Małopolskiemu Przeglądowi Zespołów Artystycznych działających przy OSP. Start przewidziany jest na godz. 11.00.


W tym roku aż 17 zespołów zostało zakwalifikowanych i weźmie udział w folkowej rywalizacji. Wśród nich pojawią się stali bywalcy, ale nie zabraknie również nowych zespołów, miedzy innymi z Powiatu Tarnowskiego, Chrzanowskiego, Krakowskiego, Brzeskiego czy Limanowszczyzny i Nowego Sącza.


Zespół Pieśni i Tańca „Łąkta”, Kapela Ludowa i Zespół „Łapanowianie” oraz Zespół Śpiewaczy „Iskra” z Mikluszowic, to reprezentanci Powiatu Bocheńskiego.


Bardzo się cieszę, że po raz kolejny to właśnie w Bochni, sercu naszego pięknego powiatu będzie odbywać się to wyjątkowe wydarzenie na które już dziś serdecznie zapraszam. Rywalizacja z pewnością  będzie zacięta a i jest o co powalczyć, gdyż przewidziano nagrody pieniężne
 – zachęca Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.


Przegląd to swoista prezentacja dorobku artystycznego, folkloru oraz propagowanie i upowszechnianie kultury muzycznej w społeczeństwie. Dzięki takim spotkaniom nie tylko  kultywujemy tradycję ludową ale również propagujemy wiedzę na temat działalności OSP, umożliwiając jednocześnie wymianę doświadczeń wykonawców biorących udział w tym wydarzeniu. Przegląd ma charakter konkursowy i jest szczeblem do eliminacji Ogólnopolskich Spotkań Zespołów Artystycznych oraz do Festiwalu Piosenki Strażackiej.

Organizatorem jest Powiat Bocheński, Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. Małopolskiego oraz Miasto Bochnia, zaś partnerem Miejski Dom Kultury w Bochni. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Relacje z ubiegłorocznego konkursu można zobaczyć TUTAJ

(info_powiat_bochenski/foto_arch_grobla.net)

Zdjęcia

  • przegl_osp_18_1_t1.jpg
  • przegl_osp_18_2_t1.jpg
  • przegl_osp_18_3_t1.jpg
  • przegl_osp_18_4_t1.jpg
  • przegl_osp_18_5_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.