Temat dniaDroga w Słomce od jutra zamknięta ! Powiat BocheńskiZostań Superortografem Powiatu! Województwo MałopolskieUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku
Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki

W dniu dzisiejszym GKS Drwinia zagra z Orkanem SzczyrzycDrukuj

W dniu dzisiejszym GKS Drwinia zagra z Orkanem Szczyrzyc

(Wygrana GKS w meczu pełnym emocji i kartek...)
W dniu dzisiejszym zespół GKS Drwinia zmierzy się na własnym stadionie drużynę Orkan ze Szczyrzyca. Po wygranym meczu inauguracyjnym w Zakliczynie (jako jedyny zespół zdobył komplet punktów w meczu wyjazdowym), przyszedł czas na inaugurację przed własną publicznością w Drwini.

Po sukcesach w rozgrywkach PP i dalszych emocjach czekających na zespół w kolejnej fazie pucharu w meczu z Wisłą Puławy podopieczni Mateusza Stańca równie dobrze wystartowali w rozgrywkach IV ligi.
Kilka zmian kadrowych w zespole i dobrze przepracowany okres przygotowawczy dają nadzieję na wiele sportowych emocji do końca jesieni.

IV - LIGA / KOLEJKA 2

GKS Drwinia - Orkan Szczyrzyc, 2 – 0 (1:0), bramki zdobyli: Łukasz Fasuga 8', Michał Bajda 85'.

SG – Jan Dzik (*****) – KS Kraków
Asystenci: Kazimierz Dziubek, Rafał Wiewiór.
Obserwator: Bogusław Klimek

Widzów 150

GKS Drwinia: Mateusz Cieśla, Wojciech Tomala, Dominik Pieprzyca, Roman Stepankov, Mateusz Motłoch (Sebastian Palonek 66), Tomasz Cygan (Błażej Gumuła 65), Bartłomiej Kudelski (Paweł Salamon 71), Damian Bochenek, Mateusz Kaczmarczyk (Michał Bajda 81), Łukasz Fasuga, Jakub Berliński (Grzegorz Mus 61), rezerwa: Patryk Osika, Mateusz Krokosz.

Orkan Szczyrzyc: Krzysztof Piwowarczyk, Dawid Kurczab, Sławomir Boczoń, Tomasz Olejarz (Mateusz Wojtasiński 37), Maciej Śliwa, Józef Gargas (Damian Wsół 46), Maciej Ślęzak, Krzysztof Piekarczyk, Marcin Krywoborodenko, Piotr Kaczor (Bartłomiej Limanówka), Marcin Kurek, rezerwa: Dawid Piechówka, Kamil Świerczek, Piotr Graszka.

Już od początku spotkania mecz zdominowali gospodarze sprawiając wrażenie skoncentrowanych i lepiej operujących piłką Dobra gra kombinacyjna piłką zespołu GKS sprawiała sporo kłopotu gościom. W ósmej minucie po składnej akcji w obrębie szesnastki gospodarze wymienili cztery podania i piłka trafiła do Motłocha, który wyłożył dokładną piłkę dla Fasugi, który uderzył pod porzeczkę, dając prowadzenie gospodarzom.
W 18 min. Motłoch uderza piłkę z szesnastu metrów tuż obok słupka, jednak Piwowarczyk zdołał wybić piłkę na róg.
Przewaga gospodarzy trwała do 35 min., kiedy w jednej z obronnych akcji pod bramką ucierpiał Olejarz i w konsekwencji musiał na noszach opuścić boisko. Po wejściu zmiennika – Wojtasińskiego goście ruszyli do ataku, jednak już do przerwy wynik pozostaje bez zmian.

Po przerwie stroną atakującą są goście, którzy budują groźne akcje z gry pozycyjnej. Obrona GKS radzi sobie dobrze do 54 min., kiedy sędzia gwiżdże ze wskazaniem na jedenastkę i rzut karny wykonuje Kaczor – strzela do bramki, jednak sędzia nakazuje powtórkę, ponieważ zawodnicy Orkana przed uderzeniem piłki przez Kaczora znaleźli się w polu karnym. W powtórzonym rzucie karnym lepszym okazał się |Cieśla, który broni strzał Kaczora.
W 59 minucie na boisku w Drwini zdarzyła się kontuzja (niedyspozycja mięśniowa sędziego głównego i po przerwie zastąpił go asystent liniowy.
Goście z dużą determinacją dążą do wyrównania wyniku, jednak w swoich poczynaniach nie są skuteczni. Groźne strzały broni Cieśla, lub obrońcy wybijają piłkę. Co nie udaje się gościom udaje się gospodarzom i w 85 min., kiedy Michał Bajda, który wszedł do gry cztery minuty wcześniej, umieszcza piłkę w bramce Piwowarczyka, dając prowadzenie zespołowi GKS. Do końca wynik spotkania nie ulega zmianie i mecz wygrywają gospodarze, choć kończą mecz w dziesiątkę.
Sędzia rozdawał ochoczo kolorowe kartoniki. Gospodarze otrzymali dwie czerwone i pięć żółtych kartek, a goście podobnie, jednak bez czerwonych.

Gratulacje dla zespołu GKS za komplet punktów!