'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

Półkolonie w gminie DrwiniaDrukuj

Gmina Drwinia

Upragnione i wyczekiwane, gorące i słoneczne, to oczywiście wakacje. Wakacje to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki, odrabiania lekcji.


Dlatego też dla 41 uczestników były zorganizowane zajęcia wakacyjne w dniach od 02.07 – 06.07. 2018 r.
Uczestnikami półkolonii były dzieci i młodzież w wieku od 6 - 16 roku życia . W czasie trwania zajęć dzieci nie miały czasu na nudę, jedyne czego żałowały, to upływającego czasu. Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczestników zajęć oraz przedstawienia programu. Następnie wspólnie został spisany kontrakt grupowy. Dzieci zapoznały się także z regulaminem zajęć. W każdym dniu półkolonii dzieci miały możliwość spożywania posiłków, serwowane były napoje, lody.

W pierwszym dniu pojechaliśmy do Olesna do kina oraz na kręgle, które wyzwalały wiele emocji . Odwiedziliśmy dwa parki rozrywki – Krajno Sabat oraz Rabkoland . Uczestnicy mogli do woli korzystać ze wszystkich atrakcji w tych parkach- karuzele, zjeżdżalnie, dmuchańce. Odwiedzili również kino 6-D. Byliśmy również w parku miniatur w Krajnie.
Pogoda sprzyjała kąpielom wodnym i słonecznym tak więc zorganizowaliśmy wyjazd na basen w Bochni oraz na boisko sportowe – Orlik. 

Byliśmy również uczestnikami warsztatów podczas których samodzielnie formowaliśmy rogaliki z ciasta w zagrodzie edukacyjnej „Pszczółka” w Niezwojowicach. Wszyscy wysłuchaliśmy prelekcji o bitwie pod Racławicami. Ostatnim punktem pobytu w zagrodzie było grillowanie. Pieczenie kiełbasek jak zawsze wyzwoliło w dzieciach wiele energii, zapału i samozaparcia w chwilach szczypiącego dymu. Jednakże cel został osiągnięty, wszystkie kiełbaski zostały upieczone i ze smakiem zjedzone.

Tygodniowy wakacyjny czas był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, zabaw, integracji a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa. 

Dyrektor GCKiP w Grobli składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób  przyczynili się do zorganizowania tegorocznego wypoczynku dla dzieci z terenu naszej gminy.

(tekst/foto_gckip_grobla)

Zdjęcia

  • 01_t1.jpg
  • 02_t1.jpg
  • 03_t1.jpg
  • 04_t1.jpg
  • 05_t1.jpg
  • 06_t1.jpg
  • 07_t1.jpg
  • 08_t1.jpg
  • 09_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.