'
Temat dniaW murach zamkowych rozbrzmiała muzyka z gorącą duszą... Bezpieczeństwo publiczneBiała Niedziela - darmowe badania i konsultacje dla mieszkańców Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa w Dziewinie 26 listopada 2023 r.
Turystyka i RekreacjaIntegracja i rozwój Miejsc Przyjaznych Rowerzystom

Powiatowe Święto PolicjiDrukuj

Powiatowe Święto Policji

W środę funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Bochni obchodzili 99 rocznicę ustanowienia Policji Państwowej. Z tej okazji o godz. 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bochni odbyła się uroczysta zbiórka.


W obchodach uczestniczyli m. in. Urszula Nowogórska - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak, Ludwik Węgrzyn - Starosta Bocheński, Bernadetta Gąsiorek – Przewodnicząca Rady Powiatu, Józef Mroczek – Wicestarosta Bocheński, Burmistrz Miasta Bochni Stefan Kolawiński, Anna Wojakiewicz – Sekretarz Powiatu, oraz inni przedstawiciele: duchowieństwa, samorządów miast i gmin powiatu bocheńskiego, służb mundurowych, instytucji i organizacji współpracujących z Policją w celu ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Uroczyste obchody Święta Policji rozpoczęły się w dniu 22 lipca br. Mszą Świętą odprawioną w Bazylice pw. Świętego Mikołaja w Bochni, w której wzięli udział policjanci bocheńskiej komendy na czele z Komendantem Powiatowym insp. Tadeuszem Stachakiem, a także poczet sztandarowy.

W trakcie uroczystości w dniu 25 lipca zostały wręczone, odznaczenia oraz akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe.
Z okazji Święta Policji awansowanych na wyższe stopnie policyjne zostało 51 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Awans na stopień młodszego inspektora Policji otrzymał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. Z tej też okazji mł. insp. Robert Dudek w sali starostwa bocheńskiego otrzymał od kadry kierowniczej bocheńskiej policji pamiątkową szablę.

Ponadto awansowanych zostało:
- w korpusie oficerów młodszych Policji: - 2 funkcjonariuszy
- w korpusie aspirantów – 14 funkcjonariuszy
- w korpusie podoficerów – 28 funkcjonariuszy
- w korpusie szeregowych – 5 funkcjonariuszy.

W dowód uznania za zaangażowanie w realizację zadań  na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy 6 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni odebrało nagrody motywacyjne ze środków finansowych przekazanych przez Wójta Gminy Bochnia Pana Marka Bzdeka.

Uroczystość Święta Policji była również okazją do wręczenia medali i odznaczeń. Na uroczystości obecny był Pan Stanisław Malik V-ce Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Bochni, który wręczył Komendantowi Powiatowemu Policji w Bochni insp. Tadeuszowi Stachakowi odznakę - w uznaniu za wybitne osiągnięcia dla Stowarzyszenia.

Również obecny na uroczystości Prezes Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Bochni, Pan Rafał Pląder doceniając pomoc i owocną współpracę w realizacji zadań na rzecz Organizacji Powiatowej Ligi Obrony Kraju w Bochni postanowił wyróżnić funkcjonariuszy bocheńskiej Policji, przygotowanym specjalnie na tą okazję Medalem Ligi Obrony Kraju „100 lat Niepodległości Polski”. Medal ten otrzymali Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Tadeusz Stachak, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni mł. insp. Robert Dudek, a także asp. szt. Krzysztof Pikus kierownik Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Szczególny charakter miało też przemówienie Starosty Bocheńskiego Pana Ludwika Węgrzyna, który podkreślił wielką wagę współdziałania samorządu i Policji na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Doceniając pracę i zaangażowanie bocheńskich policjantów, Pan Starosta podziękował wszystkim za wzorową służbę, pogratulował awansowanym, a na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Bochni, insp. Tadeusza Stachaka przekazał emblematy, na których widnieje  herb Powiatu Bocheńskiego zespolony z gwiazdą policyjną. Zakup tych naszywek sfinansował samorząd po to by przekazać je każdemu policjantowi Komendy Powiatowej Policji w Bochni dla podkreślenia tej szczególnej i historycznej więzi i współpracy samorządu z Policją. Ten element umundurowania umiejscowiony jest na rękawie każdej kurtki służbowej policjantów.

Korzystając z okazji, KPP w Bochni zaprasza w szeregi małopolskiej Policji. Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, przejrzysta ścieżka kariery,  możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w Policji. Policja  stawia na  ludzi młodych, absolwentów szkół średnich, oraz na osoby z wykształceniem wyższym  szczególnie po kierunkach przydatnych do służby w Policji.

Preferowani są m.in. kandydaci, posiadający uprawnienia: ratownika albo ratownika medycznego, instruktora sportów walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego, nurkowania, czy sportów motorowodnych. Mile widziane jest prawo jazdy kategorii „A” i „C”.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad  rekrutacji dostępne są na stronie internetowej małopolskiej Policji TUTAJ
lub pod numerem telefonu 12 61 54 068. Informacje również można uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109- w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.

(info/foto_powiat_bochenski)

Zdjęcia

 • 1_267_t1.jpg
 • 2_188_t1.jpg
 • 3_173_t1.jpg
 • 4_157_t1.jpg
 • 5_130_t1.jpg
 • 8_85_t1.jpg
 • 9_68_t1.jpg
 • 10_67_t1.jpg
 • 11_70_t1.jpg
 • 12_50_t1.jpg
 • 37740343_1947459878621042_863418787343368192_n_t1.jpg
 • 37757609_1947459888621041_1345599754754588672_n_t1.jpg
 • 7_96_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.