'
Temat dniaW piątek zamień samochód na rower Województwo MałopolskieWYBORY 2023: SEJM, SENAT Powiat BocheńskiRenata Cholewa z Majkowic Sołtysem Roku 2022
Gmina DrwiniaPrawo i słabość do łamania prawa 

Starosta odwołał pogotowie przeciwpowodzioweDrukuj

Starosta odwołał pogotowie przeciwpowodziowe

Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn odwołał dzisiaj o godzinie 9:00 pogotowie przeciwpowodziowe. Po kilku dniach ustały ulewne deszcze i zmniejszyło się zagrożenie powodziowe na terenie powiatu bocheńskiego, stany wód się normalizują, a prognozy hydrometeorologiczne są optymistyczne.


- Obecnie na wszystkich rzekach sytuacja ustabilizowała się, woda opada i w przeciągu kilku najbliższych godzin wszystko powinno wrócić do normy - mówi starosta Ludwik Węgrzyn.

Przez te kilka trudnych, deszczowych dni najbardziej ucierpiały Gminy w południowej części Powiatu. Trudna sytuacja była w Łapanowie, Trzcianie, Żegocinie i Nowym Wiśniczu.
Kilkudniowy deszcz zostawił po sobie wiele strat, a strażacy w ciągu minionych dwóch dni wyjeżdżali prawie 50 razy. W miejscowości Tarnawa na rzece Tarnawka całkowicie zniszczona została kładka piesza do boiska sportowego Klubu Tarnavia. Zalaniu uległy szatnie i pomieszczenia klubowe kontenerowe. W Wieruszycach zalany został prywatny młyn gospodarczy, obsunęła się też część brzegu i rzeka przybliżyła się do drogi wojewódzkiej 966 o kolejne kilka metrów. W Rozdzielu podtopiona została m.in.  kotłownia w szkole podstawowej, piwnice i kotłownia w miejscowości Łąkta Górna i Żegocina. W Królówce  podtopionych zostało kilka  budynków. To oczywiście niektóre szkody, należy dodać m.in. uszkodzone drogi, wyrwane pobocza, podmyte kruszywa czy zamulone przepusty.
 
Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn  dziękuje za ciężką pracę Strażakom z Państwowej Straży Pożarnej i z Ochotniczych Straży Pożarnych.
- Należy im się wielki szacunek, za bardzo szybkie reagowanie i błyskawiczną pomoc , oczywiście Wójtom i Burmistrzom, sztabom kryzysowym, wszystkim osobom w starostwie i  w gminach, które aktywnie włączały się we wszelkie działania przeciwpowodziowe. Dziękuje także mieszkańcom za współdziałanie i wszelkie czynności, które usprawniały podejmowane działania ratownicze. Sytuacja jest stabilna jednak zapewniam, że cały czas jest też monitorowana - zaznacza starosta.

(info_pczk_powiat_bochenski)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.