'
Temat dniaRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki Gmina DrwiniaUroczystości 70 - LECIA OSP Niedary połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Franciszka Gajosa Bezpieczeństwo publiczneUWAGA! Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie
Gmina DrwiniaPrzedstawiamy władze Gminy Drwinia po wyborach samorządowych

Starosta odwołał pogotowie przeciwpowodzioweDrukuj

Starosta odwołał pogotowie przeciwpowodziowe

Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn odwołał dzisiaj o godzinie 9:00 pogotowie przeciwpowodziowe. Po kilku dniach ustały ulewne deszcze i zmniejszyło się zagrożenie powodziowe na terenie powiatu bocheńskiego, stany wód się normalizują, a prognozy hydrometeorologiczne są optymistyczne.


- Obecnie na wszystkich rzekach sytuacja ustabilizowała się, woda opada i w przeciągu kilku najbliższych godzin wszystko powinno wrócić do normy - mówi starosta Ludwik Węgrzyn.

Przez te kilka trudnych, deszczowych dni najbardziej ucierpiały Gminy w południowej części Powiatu. Trudna sytuacja była w Łapanowie, Trzcianie, Żegocinie i Nowym Wiśniczu.
Kilkudniowy deszcz zostawił po sobie wiele strat, a strażacy w ciągu minionych dwóch dni wyjeżdżali prawie 50 razy. W miejscowości Tarnawa na rzece Tarnawka całkowicie zniszczona została kładka piesza do boiska sportowego Klubu Tarnavia. Zalaniu uległy szatnie i pomieszczenia klubowe kontenerowe. W Wieruszycach zalany został prywatny młyn gospodarczy, obsunęła się też część brzegu i rzeka przybliżyła się do drogi wojewódzkiej 966 o kolejne kilka metrów. W Rozdzielu podtopiona została m.in.  kotłownia w szkole podstawowej, piwnice i kotłownia w miejscowości Łąkta Górna i Żegocina. W Królówce  podtopionych zostało kilka  budynków. To oczywiście niektóre szkody, należy dodać m.in. uszkodzone drogi, wyrwane pobocza, podmyte kruszywa czy zamulone przepusty.
 
Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn  dziękuje za ciężką pracę Strażakom z Państwowej Straży Pożarnej i z Ochotniczych Straży Pożarnych.
- Należy im się wielki szacunek, za bardzo szybkie reagowanie i błyskawiczną pomoc , oczywiście Wójtom i Burmistrzom, sztabom kryzysowym, wszystkim osobom w starostwie i  w gminach, które aktywnie włączały się we wszelkie działania przeciwpowodziowe. Dziękuje także mieszkańcom za współdziałanie i wszelkie czynności, które usprawniały podejmowane działania ratownicze. Sytuacja jest stabilna jednak zapewniam, że cały czas jest też monitorowana - zaznacza starosta.

(info_pczk_powiat_bochenski)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.