'
Temat dniaPogotowie przeciwpowodziowe w powiecie bocheńskim Powiat Bocheński160 tys. złotych dla powiatu ułatwi życie osobom niepełnosprawnym Turystyka i RekreacjaMałopolska kolejny raz pomogła ratownikom wodnym i górskim
Bezpieczeństwo publiczneNie miał prawa jazdy - miał promile i wylądował w rowie!

Sto czterdzieste ósme ognisko ASF !Drukuj

Sto czterdzieste ósme ognisko ASF !

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu sto czterdziestego siódmego ogniska ASF w gospodarstwie, w którym utrzymywano 2 świnie, położonym w gminie Dorohusk w powiecie chełmskim. Sto czterdzieste ósme ognisko stwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 11 świń, położonym w gminie Chełm w powiecie chełmskim. Sto czterdzieste dziewiąte ognisko ASF stwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 4 świnie, położonym w gminie Dorohusk, również w powiecie chełmskim.

Sto pięćdziesiąte ognisko stwierdzono w gospodarstwie położonym w gminie Jabłoń, w którym utrzymywano 178 świń w powiecie parczewskim. Sto pięćdziesiąte pierwsze ognisko ASF stwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 43 świnie, położonym w gminie Ulan Majorat w powiecie radzyńskim. Sto pięćdziesiąte drugie ognisko zostało stwierdzone w gospodarstwie położonym w gminie Sawin w powiecie chełmskim, gdzie utrzymywanych było 14 świń. Sto pięćdziesiąte trzecie ognisko ASF wykryto w gospodarstwie, w którym utrzymywano 50 świń, położonym w gminie Podedwórze w powiecie parczewskim.

Wszystkie siedem ognisk ASF wyznaczono w województwie lubelskim.  Gospodarstwa położone są w obszarze objętym ograniczeniami i zostały już w nich wdrożone procedury związane z likwidacją choroby.

(info/foto_top_agrar_(oprac_mm)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania