'
Temat dniaWnioski NIK o eliminowaniu kierujących pod wpływem... Powiat BocheńskiFestiwal Piosenki - Integracja Malowana Dźwiękiem Gmina DrwiniaJak zmieniała się gmina Drwinia - FILM
Województwo MałopolskieSAMORZĄDOWY PROGRAM POŻYCZKOWY

Darmowa pomoc prawna w powiecie bocheńskim - gdzie się zgłosić?Drukuj

Darmowa pomoc prawna w powiecie bocheńskim - gdzie się zgłosić?

Nieodpłatna pomoc prawna działa już od niemal trzech lat, na terenie powiatu bocheńskiego funkcjonują cztery punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej są ulokowane w miejscowości Lipnica Murowana i Drwinia. Punkty te prowadzi Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”.


Nieodpłatne usługi świadczone przez prawników dotyczą niemal każdej dziedziny prawa, a pomoc prawna obejmuje darmowe poradnictwo prawne, pomoc w przygotowaniu wniosku o pełnomocnika z urzędu oraz zwolnienie od kosztów sądowych lub pomoc w przygotowaniu wzoru pisma w sprawie.

Zamiast szukać rozwiązań problemów prawnych w niepewnych źródłach w Internecie, warto skorzystać z nieodpłatnej porady prawnej. Do punktu darmowej pomocy prawnej warto udać się nie tylko w sytuacji już zaistniałych problemów prawnych, ale przede wszystkim zanim podejmiemy jakąkolwiek czynność prawną, aby upewnić się czy nie przyniesie nam dotkliwych sankcji.

Porady są udzielane przez prawników z odpowiednimi kwalifikacjami, zaznajomieni ze sprawami, które do nich trafiają, osoby korzystające z pomocy prawnej mogą liczyć na fachową i profesjonalną pomoc z ich strony.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej czynne są w dni powszednie od poniedziałku do piątku. Dyżury prawników świadczone są w różnych godzinach, aby z pomocy mogły skorzystać osoby o różnych porach dnia (prawo do pomocy prawnej nie jest ograniczone terytorialnie). Dokładne godziny dyżurów prawników w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej znajdujących się w Lipnicy Murowanej i Drwini są dostępne na stronie internetowej:

kolpingbochnia.pl


Harmonogram dyżurów prawników w punkcie Drwinia (Drwinia 57, Urząd Gminy pok. nr 5 oraz pok. nr 1(dla osób niepełnosprawnych lub z ograniczoną możliwością poruszania się))

Poniedziałek 13.00 – 17.00
Worek 12.00 – 16.00
Środa 14.00 – 18.00
Czwartek 08.00 – 13.00
Piątek 08.00 – 12.00

Szczegółowe informacje o darmowych poradach prawnych można również uzyskać dzwoniąc pod nr tel.: 14 / 635 11 17; kom. 886 249 251 lub pisząc; email: bochnia@kolping.pl 

Pod wyżej wskazanymi numerami telefonu można pozyskać wszelkie informacje dotyczące działania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, w tym kryteriów jakie musi spełniać uprawniony oraz informacje dotyczące dokumentów które należy przedstawić celem uzyskania pomocy.

Pod wskazanym adresem internetowym znajduje się szczegółowy harmonogram, dane kontaktowe. Co istotne wizyta w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej co do zasady nie wymaga jakiejkolwiek rezerwacji.

Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni” prowadzi ponadto na swojej stronie internetowej cykl powszechnie dostępnych artykułów z poradami prawnymi oraz filmy edukacyjne TUTAJ...

Zachęcamy do skorzystania z nieodpłatnej porady prawnej.
Zadanie jest finansowane ze środków budżetu państwa.


(info/grafika_stow_kolpinga_bochnia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.