'
Temat dniaPogotowie przeciwpowodziowe w powiecie bocheńskim Powiat Bocheński160 tys. złotych dla powiatu ułatwi życie osobom niepełnosprawnym Turystyka i RekreacjaMałopolska kolejny raz pomogła ratownikom wodnym i górskim
Bezpieczeństwo publiczneNie miał prawa jazdy - miał promile i wylądował w rowie!

Jan Krzysztof Ardanowski nowym ministrem rolnictwa!Drukuj

Jan Krzysztof Ardanowski nowym ministrem rolnictwa!

Stanowisko ministra rolnictwa obejmie Jan Krzysztof Ardanowski – wiemy to na pewno. Nowy szef resortu rolnego jest posłem Prawa i Sprawiedliwości, pełniącym także funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zaprzysiężenie Jana Krzysztofa Ardanowskiego na ministra odbędzie się jutro (czyli 20 czerwca br.) w Pałacu Prezydenckim.


Kim jest następca Krzysztofa Jurgiela, dotychczasowego ministra rolnictwa? Jan Krzysztof Ardanowski w latach 2005 do 2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, od 2007 do 2010 był doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. wsi i rolnictwa, a także posłem na Sejm VII i VIII kadencji.

Ukończył studia na Wydziale Rolniczym Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy w 1985 r., po których rozpoczął prowadzenie indywidualnego gospodarstwa rolnego. Od 1992 do 2002 był wiceprzewodniczącym Krajowej Rady Doradztwa Rolniczego, a w latach 2003-2007 prezesował Krajowej Radzie Izb Rolniczych w Warszawie.

W wyborach w 2011 uzyskał mandat poselski, kandydując jako lider listy PiS w okręgu toruńskim, otrzymując 14 841 głosów. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (otrzymał wówczas 18 366 głosów).

(info/foto_top_agrar/ag)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania