'
Temat dniaSOŁTYS ZIEMI BOCHEŃSKIEJ 2020-2022 WYBRANY Powiat BocheńskiKonferencja prasowa w Bochni z udziałem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza Gmina DrwiniaNowa oczyszczalnia ścieków i ponad 22 km kanalizacji oficjalnie oddane do użytku
KulturaKINO DLA SENIORA!

Uczymy się ratować życie...Drukuj

Uczymy się ratować życie...

Już po raz trzeci Starostwo Powiatowe w Bochni realizuje program pn. „Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna”. Jest to pogram polityki zdrowotnej o charakterze edukacyjnym z zakresu pierwszej pomocy.


W projekcie bierze udział około 1065 uczniów klas II szkół ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na terenie powiatu bocheńskiego, dla których powiat bocheński jest organem prowadzącym. Tematyka zajęć prowadzonych w formie wykładów i ćwiczeń z instruktorem obejmuje: BLS (resuscytacja krążeniowo-oddechowa), BLS-AED (resuscytacja krążeniowo-oddechowa z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego), zachorowania, omdlenia, krwawienia z nosa, drgawki, zawał mięśnia sercowego, udar mózgu, urazy, postępowanie ogólne, zranienia, amputacje, ciała obce, złamania, porażenie prądem elektrycznym, oparzenia i zadławienia. Wykłady potrwają do końca roku szkolnego, a w październiku odbędzie się Międzyszkolna Olimpiada Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Każda szkoła uczestnicząca w programie wystawiła swoją 4 – osobową reprezentację do uczestnictwa w rozgrywkach, ocenianą przez Ratownika Medycznego  z bocheńskiego szpitala, przedstawicieli firmy, która szkoli oraz przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Bochni. W zeszłym roku zwycięzcą zostali uczniowe I LO w Bochni.

(info/foto_powiat_bochenski/K.K-H)

Zdjęcia

  • img-20180611-wa0004_t1.jpg
  • img-20180611-wa0007_t1.jpg
  • img-20180611-wa0015_t1.jpg
  • img-20180611-wa0020_t1.jpg
  • img-20180611-wa0026_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.