Temat dnia14 KOLEJNYCH INWESTYCJI DZIĘKI OSZCZĘDNOŚCIOM PO PRZETARGOWYM Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa 7 kwietnia 2024 roku Bezpieczeństwo publiczneAwans st. bryg. Piotra Gadowskiego na stanowisko Zastępcy Małopolskiego Komendanta PSP
Bezpieczeństwo publiczneWażny komunikat bezpieczeństwa!

GKS Drwinia w finale PP zmierzy się z HutnikiemDrukuj

GKS Drwinia w finale PP zmierzy się z Hutnikiem

Kibiców piłki nożnej czekają dalsze emocje sportowe związane z rozgrywkami w ramach Pucharu Polski. Drużyna GKS Drwinia po zapewnieniu sobie bezpiecznej pozycji w tabeli ligowej IV ligi (9 miejsce), zagra już w środę o finał na szczeblu Małopolski.

W półfinale zespół Mateusza Stańca podejmie dobrze znany z rozgrywek ligowych zespół Popradu z Muszyny. Mecz rozegrany zostanie na stadionie w Drwini o godzinie 17:00, a spotkanie wyłoni finalistę (w przypadku remisu – dogrywka, gdyby dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia – rzuty karne)

GKS Drwinia – Poprad Muszyna, 1 – 1 (0:0), bramki zdobyli: Krzysztof Podgórniak 57' z rzutu karnego, Wojciech Tomala 79'.
Dogrywka 0 – 0, w rzutach karnych 5 – 4

SG Łukasz Dragan (*****) - KS Wadowice
Asystenci: Witold Romanowski, Damian Serwin.
Obserwator – Bronisław Mazur – MOZPN

Widzów 100

Poprad Muszyna: Łukasz Różański, Arkadiusz Zawiślan, Mariusz Merklinger, Michał Chochorowski, Wojciech Fritz, Dawid Węglowski, Tomasz Bomba, Mateusz Wilk (Jakub Więcławek 74'(, Krzysztof Podgórniak, Dawid Polański, Sylwester Tokarz, rezerwa: Wojciech Mastalerz, Tomasz Synowiec, Artur Morawski, Maciej Solarz.

GKS Drwinia: Mateusz Cieśla, Wojciech Tomala, Dominik Pieprzyca, Paweł Salamon, Bartłomiej Kudelski (Michał Bajda 74'), Krzysztof Stós (Łukasz Fasuga 80'), Mateusz Kaczmarczyk, Tomasz Cygan (Kamil Gawlik 71'), Patryk Kura, Jakub Berliński, Serhij Skrypkar (Kamil Stawiarski 80'), rezerwa:Tomasz Jagiełka, Mateusz Krokosz, Wojciech Pacura.

Zgodnie z przedmeczowymi prognozami mecz w Drwini zapowiadał się na ciekawy i emocjonujący i tak w istocie było. Zawodnicy obydwóch zespołów nie szczędzili sił aby dostarczyć wielu emocji zgromadzonym widzom. Już od pierwszego gwizdka sędziego goście ruszyli z atakami na bramkę Cieśli. Gospodarze zawiązywali akcje, jednak bez efektów na uzyskanie korzyści. W 27 min. po długim zagraniu piłki przez gości w okolice 20 metra Cieśla wychodząc poza szesnastkę, mija się z piłką, trafia ona pod nogi Tokarza, który zamiast strzelić do pustej bramki dogrywa niecelnie piłkę do boku i przejmuje ją Pieprzyca. Była to pierwsza groźna akcja gości.
Zaledwie minutę później gospodarze odpowiadają akcją której efektem był strzał Berlińskiego z dystansu i piłka minęła blisko lewy narożnik bramki Różańskiego.

Do zakończenia pierwszej połowy piłka krąży pomiędzy zespołami jednak nie przynosi to zespołom sytuacji bramkowych. Obrońcy i bramkarze grają bez zarzutu.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie. Jednak już w 57 min. Podgórniak dogrywa z prawego narożnika szesnastki piłkę na szósty metr do Tokarza, a Ten nie trafia w bramkę..
Zaledwie pięć minut po tym ostrzeżeniu akcja gości w polu karnym zwarcie w obrębie piątego metra i sędzia odgwizduje karnego dla gości. Do jedenastki podchodzi Podgórniak i celnym strzałem daję prowadzenie dla Popradu,
Po bramce gospodarze przyspieszają grę i zdobywają wyraźniejszą przewagę w polu. W 61 min. Kaczmarczyk uderza mocno z szesnastu metrów, jednak piłka przechodzi nad poprzeczką bramki Różańskiego.

Decydująca akcja tego meczu rozegrała się w 79 minucie, kiedy dośrodkowanie w pole karne wykorzystuje Wojciech Tomala i precyzyjną główką umieszcza piłkę w siatce bramki gości. Jest remis. Zespół GKS atakuje dalej licząc na rozstrzygnięcie losów spotkania przed dogrywką, jednak wynik się nie zmienia i sędzia kończy spotkanie.

Dogrywka 2 x 15 minut upływa pod dyktando gospodarzy, jednak goście również kontrują i tylko świetna postawa Cieśli zapobiega utracie branki. W końcówce dogrywki również bramkarz gości dwukrotnie ratuje zespół przed utratą gola. Dogrywka nie przynosi rozstrzygnięcia i sędzia zarządził rzuty karne. Po losowaniu goście rozpoczęli strzelanie:

Krótka rozmowa z kapitanem zespołu Wojciechem Tomalą w pliku AUDIO>

Po zwycięstwie nad zespołem z Muszyny drużynę GKS Drwinia czeka teraz walka w finale Małopolski, gdzie nasz zespół zmierzy się z Hutnikiem Kraków. Mecz finału rozegrany zostanie w najbliższą środę w Kalwarii Zebrzydowskiej o godzinie 17:00.

Zarząd klubu GKS Drwinia organizuje wyjazd autokarem na mecz finałowy do Kalwarii.
Zapisy i zgłoszenia przyjmują członkowie |Zarządu GKS Drwinia do poniedziałku, godzina 18:00