'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

Sukcesy uczniów z Mikluszowic w turnieju BRDDrukuj

Sukcesy uczniów z Mikluszowic w turnieju BRD

W dniach 16-17 maja 2018 r. na terenie obiektów Rowerowego Miasteczka Ruchu Drogowego w Mikluszowicach rozegrane zostały eliminacje wojewódzkie w ramach XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.


Rywalizacja uczniów z 22 szkół podstawowych i 22 szkół gimnazjalnych odbyła się pod bacznym okiem policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie i Komendy Powiatowej w Bochni oraz sędziów z Polskiego Związku Motorowego, którymi byli: Zbigniew Kogut – sędzia główny, Stanisław Skałka, Marcin Klimczyk, Jan Stankiewicz.

Najlepsze drużyny z powiatów Małopolski i zaproszonych gości bardzo serdecznie przywitała Pani Dyrektor Angelika Świerblewska, która życzyła wszystkim uczestnikom udanego startu podkreślając, że - turniej ma ogromne znaczenie dla promowania znajomości przepisów ruchu drogowego i umiejętności sprawnego poruszania się rowerem, co z kolei ma niebagatelny wpływ na poziom bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu.

Turniej otworzył uroczyście Zastępca Wójta Gminy Drwinia – Mateusz Kracik, który życzył zawodnikom sukcesów.
Zawody składały się z czterech części: testów, w których uczestnicy zawodów musieli wykazać się znajomością Kodeksu Ruchu Drogowego, toru przeszkód, bezpiecznej jazdy na miasteczku komunikacyjnym oraz pierwszej pomocy. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a walka zacięta.

W kategorii szkół podstawowych:
I - miejsce Reprezentacja SP ze Stronia,
II – miejsce Reprezentacja SP z Mikluszowic,
III – miejsce Reprezentacja SP z Ropy.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach reprezentujący powiat bocheński i Gminę Drwinię to: Dagmara Dziedzic, Dominika Dziedzic, Jakub Sądel i Maciej Styczeń.

Fantastyczny wynik uzyskali gimnazjaliści z Mikluszowic, którzy ostatecznie zwyciężyli w turnieju wyprzedzając drużyny z Ropy i Kościelca. Uczniowie z Gimnazjum w Mikluszowicach będą reprezentować Małopolskę w finale ogólnopolskim. W składzie zwycięskiego zespołu są: Angelika Zdebska, Marcel Brydniak i Kacper Machaj.

Na zwycięzców turnieju czekały puchary, medale, atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe grawertony. Nagrody i podziękowania otrzymali również opiekunowie drużyn biorących udział w zawodach.

W całym turnieju uczestnikom kibicowali: Wójt Gminy Drwinia – Jan Pająk, Zastępca Wójta Gminy Drwinia – Mateusz Kracik, Zastępca Starosty Bocheńskiego – Józef Mroczek, Jan Chojka Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko oraz zastępca Burmistrza – Jacek Zawartka, Marek Rutkowski – Prezes PZM Zarząd Okręgowy w Krakowie, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w KWP w Krakowie – podinsp. Krzysztof Dymura, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni – podinsp. Robert Dudek, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego – asp. szt. Jacek Sobiecki, kom. Joanna Biel-Radwańska, podinsp. Jarosław Bator, mł. asp. Janusz Nowobilski, st. sierż. Wojciech Wróbel z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni – bryg. mgr inż. Piotr Gadowski, Iwona Florek  – starszy wizytator Kuratorium Oświat w Krakowie, Sebastian Bielak – wizytator Kuratorium Oświat w Krakowie, Andrzej Szlanta  – starszy wizytator Kuratorium Oświat w Krakowie, Delegatura Tarnów, Stanisław Siadek  – starszy wizytator Kuratorium Oświat w Krakowie, Delegatura Tarnów, Ryszard Ostrowski – starszy wizytator Kuratorium Oświat w Krakowie, Delegatura Tarnów, Andrzej Witek  – Zastępca Dyrektora MORD w Krakowie, Zastępca Dyrektora MORD w Tarnowie – Andrzej Nowicki, Zastępca Dyrektor MORD w Nowym Sączu- Wiesław Kądziołka, Agnieszka Rossmanith – MORD w Nowym Sączu,  Roman Gołębiowski – Przewodniczący Rady Gminy Drwinia oraz Radni Gminy Drwinia: Leszek Machaj, Tadeusz Aksamit, Dyrektorzy szkół Gminy Drwinia: Ewa Madej, Ewa Krysa-Zielińska, Agnieszka Skoczek i Barbara Gondek-Matusik, Władysława Nowak – wieloletnia Dyrektor ZSP, Marta Dziedzic –Przewodnicząca Rady Rodziców, Władysław Szydłowski, pod kierunkiem którego zaczęły się pierwsze turnieje BRD w Mikluszowicach oraz Wojciech Jach i Krzysztof Kuklicz – sklepy SPAR, Krzysztof Satoła – Ergo HESTIA.

Turniej został wsparty przez sponsorów: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polski Związek Motorowy, Firmę Gomar Stal – Państwo M. i M. Lemiowscy, sieć sklepów SPAR – Panów: Wojciecha Jacha i Krzysztofa Kuklicza, Krakowski Bank Spółdzielczy Oddział w Drwini, Firmę Ergo – Hestia Pana Krzysztofa Satoły, Firmę LEMON i Firmę GREMI, Henryka Kołdrasa – Zakłady Przetwórstwa Mięsnego w Proszówkach i Agatę Kołdras – Gospoda nad Rabą oraz Mark-Trawel.

Dwudniowe zmagania zakończył Wójt Gminy Drwinia – Jan Pająk, który gratulował wszystkim wspaniałej walki, wyrazy uznania skierował w stronę zwycięzców i oficjalnie zakończył dwudniowe zmagania turniejowe. Pani Dyrektor Angelika Świerblewska pogratulowała zwycięzcom sukcesów, podziękowała wszystkim sponsorom za życzliwość i wsparcie turnieju oraz nauczycielom, uczniom i pracownikom obsługi i administracji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach za zaangażowanie i pomoc w organizacji zawodów.

Drużynom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach i ich opiekunom składamy gratulacje i dziękujemy za wspaniałe emocje, które dzięki nim były również naszym udziałem! Drużynie gimnazjum będziemy kibicować podczas ogólnopolskiego turnieju, który odbędzie się w Przelewicach (woj. zachodniopomorskie) w dniach 5-7 czerwca 2018 r.

(info/foto_sp_mikluszowice)

Zdjęcia

 • 0_t1.jpg
 • dscf7033_t1.jpg
 • dscf7082_t1.jpg
 • dscf7100_t1.jpg
 • dscf7118_t1.jpg
 • dscf7124_t1.jpg
 • dscf7208_t1.jpg
 • dscf7224_t1.jpg
 • dscf7264_t1.jpg
 • dscf7298_t1.jpg
 • dscf7315_t1.jpg
 • dscf7386_t1.jpg
 • dscf7392_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.