'
Temat dniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE! Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie
Województwo MałopolskieMałopolska Noc Naukowców - zapraszamy miłośników nauki

Kronika policyjnaDrukuj

Kronika policyjna

Pędził przez Proszówki 190 km/h, bo się zdenerwował

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, pełniąc służbę na motocyklach, w trakcie dynamicznego patrolu miejscowości Proszówki zatrzymali kierowcę BMW, który w terenie zabudowanym rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego wyprzedzając w miejscach niedozwolonych inne pojazdy, znacznie przekraczając przy tym prędkość.

Zdarzenie miało miejsce 29 kwietnia, w samo południe, w Proszówkach na drodze W965. Jadący przed policjantami, kierujący samochodem osobowym marki BMW w pewnym momencie gwałtownie przyspieszył i nie stosując się do znaku drogowego P4 „linia podwójna ciągła” podjął manewr wyprzedzania poruszających się przed nim pojazdów. Policjanci widząc zachowanie kierowcy BMW włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i podjęli pościg oraz próbę zatrzymania kierującego pojazdem. Kierowca BMW kontynuował wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz w rejonie szkoły, nadal gwałtownie przyspieszając. Z relacji policjantów poruszających się za BMW, w kulminacyjnym momencie prędkość pojazdu sięgała blisko 190 km/h.

Kierujący BMW, 20-letni mieszkaniec powiatu proszowickiego zatrzymał się po ujechaniu około 2 km. Policjantom na miejscu tłumaczył swoje zachowanie zdenerwowaniem, a brak reakcji na próbę zatrzymania tym, że nie widział wcześniej policjantów gdyż nie patrzył w lusterka.

Z uwagi na popełnione w sposób rażący wykroczenia drogowe, gdzie doszło do realnego zagrożenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, oraz na rażące lekceważenie przepisów i zasad bezpieczeństwa w komunikacji mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Policjanci w najbliższym czasie skierują również do sądu wniosek o ukaranie 20-latka za popełnione wykroczenia.
Mężczyźnie za popełnione wykroczenia grozi orzeczenie zakazu kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.


Godna pochwały reakcja dwóch mężczyzn. Ujęli nietrzeźwego kierującego i przekazali go Policjantom

3,17 promila – taką zawartość alkoholu w organizmie miał 55-latek, który w miejscowości Brzezowa przyjechał na stację paliw osobowym volkswagenem. Został tam ujęty przez dwóch innych mężczyzn, którzy w tym czasie robili na stacji zakupy.

Zdarzenie miało miejsce 29 kwietnia około godziny 15:00. Z relacji świadków, mężczyzna zaraz po wyjściu z samochodu miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi, jego mowa była bełkotliwa a z ust wyczuwalna była silna woń alkoholu. Dwóch mężczyzn, którzy w tym czasie robili na stacji zakupy widząc chwiejącego się na nogach kierowcę volkswagena natychmiast zareagowało uniemożliwiając mu ponowną jazdę. O zdarzeniu powiadomili Policję, i do czasu przyjazdu radiowozu pilnowali nietrzeźwego.

Badanie stanu trzeźwości 55-latka wskazało 3,17 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo 55-latkowi grozi utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.

(info_bp_kpp_bochnia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.