'
Temat dniaNa Wniebowzięcie miej w stodole połowę żęcia SportW dniu dzisiejszym GKS Drwinia zagra z Orkanem Szczyrzyc Bezpieczeństwo publiczneŚwiatowy Dzień Pszczoły
Gmina DrwiniaPółkolonie w gminie Drwinia

Kronika policyjnaDrukuj

Kronika policyjna

Pędził przez Proszówki 190 km/h, bo się zdenerwował

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, pełniąc służbę na motocyklach, w trakcie dynamicznego patrolu miejscowości Proszówki zatrzymali kierowcę BMW, który w terenie zabudowanym rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego wyprzedzając w miejscach niedozwolonych inne pojazdy, znacznie przekraczając przy tym prędkość.

Zdarzenie miało miejsce 29 kwietnia, w samo południe, w Proszówkach na drodze W965. Jadący przed policjantami, kierujący samochodem osobowym marki BMW w pewnym momencie gwałtownie przyspieszył i nie stosując się do znaku drogowego P4 „linia podwójna ciągła” podjął manewr wyprzedzania poruszających się przed nim pojazdów. Policjanci widząc zachowanie kierowcy BMW włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i podjęli pościg oraz próbę zatrzymania kierującego pojazdem. Kierowca BMW kontynuował wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz w rejonie szkoły, nadal gwałtownie przyspieszając. Z relacji policjantów poruszających się za BMW, w kulminacyjnym momencie prędkość pojazdu sięgała blisko 190 km/h.

Kierujący BMW, 20-letni mieszkaniec powiatu proszowickiego zatrzymał się po ujechaniu około 2 km. Policjantom na miejscu tłumaczył swoje zachowanie zdenerwowaniem, a brak reakcji na próbę zatrzymania tym, że nie widział wcześniej policjantów gdyż nie patrzył w lusterka.

Z uwagi na popełnione w sposób rażący wykroczenia drogowe, gdzie doszło do realnego zagrożenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, oraz na rażące lekceważenie przepisów i zasad bezpieczeństwa w komunikacji mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Policjanci w najbliższym czasie skierują również do sądu wniosek o ukaranie 20-latka za popełnione wykroczenia.
Mężczyźnie za popełnione wykroczenia grozi orzeczenie zakazu kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.


Godna pochwały reakcja dwóch mężczyzn. Ujęli nietrzeźwego kierującego i przekazali go Policjantom

3,17 promila – taką zawartość alkoholu w organizmie miał 55-latek, który w miejscowości Brzezowa przyjechał na stację paliw osobowym volkswagenem. Został tam ujęty przez dwóch innych mężczyzn, którzy w tym czasie robili na stacji zakupy.

Zdarzenie miało miejsce 29 kwietnia około godziny 15:00. Z relacji świadków, mężczyzna zaraz po wyjściu z samochodu miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi, jego mowa była bełkotliwa a z ust wyczuwalna była silna woń alkoholu. Dwóch mężczyzn, którzy w tym czasie robili na stacji zakupy widząc chwiejącego się na nogach kierowcę volkswagena natychmiast zareagowało uniemożliwiając mu ponowną jazdę. O zdarzeniu powiadomili Policję, i do czasu przyjazdu radiowozu pilnowali nietrzeźwego.

Badanie stanu trzeźwości 55-latka wskazało 3,17 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo 55-latkowi grozi utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.

(info_bp_kpp_bochnia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania