Temat dniaIść, nie iść? Województwo MałopolskieSejmik Województwa Małopolskiego Gmina DrwiniaPrezentujemy kandydatów na radnych do Rady Gminy w Drwini
Powiat BocheńskiKomitety i kandydaci do Rady Powiatu Bocheńskiego

Finał PP dla GKS DrwiniaDrukuj

Finał PP dla GKS Drwinia

W dniu dzisiejszym - 25 kwietnia na stadionie przy ul. Parkowej w Bochni rozegrany został mecz finałowy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bochnia.
W finale spotkały się dwa czwartoligowe zespoły naszego powiatu: BKS Bochnia i GKS Drwinia.
Mecz zgromadził ponad 300 sympatyków piłki nożnej, którzy obejrzeli ciekawe spotkanie obu zespołów.

BKS Bochnia – GKS Drwinia, 0 – 1 (0:0), bramkę z karnego zdobył Roman Sepankov 68'.

BKS Bochnia: Seweryn, Mlostek, Ruchałowski, Bukowiec, Chlebek (Mazur 46'), Lewicki (Górecki 46'), Juszczak, Tabor (Marszalik 60'), Filipek P. (Budzyn 60'), Dobranowski, Styrna (Pasionek 46'), rezerwa: Szydłowski.

GKS Drwinia: Jagiełka, Salamon (Cygan 46'), Tomala, Fasuga, Pacura , Kaczmarczyk, Skrypkar, Bochenek (Berliński 65'), Bajda (Kudelski 67'), Kura (Stepankov 46'), Stawiarski, rezerwa: Cieśla, Gawlik, Stós.

Z przebiegu gry wynikało, że posiadanie piłki należało do zespołu GKS, który wypracował dwie okazje do zdobycia bramki. Pierwsza, niewykorzystana, którą stworzyli sobie goście po akcji Pacury i Stepankova. Drugą sytuację stworzył Cygan, który prowadząc piłkę od połowy boiska minął zwodami czterech zawodników gospodarzy i w obrębie pola karnego został podcięty. Rzut karny wykorzystał Stepankov i zdobył bramkę meczu.
Gospodarze również mieli swoje okazje do zdobycia bramek, lecz wyjątkowym refleksem w dzisiejszym spotkaniu wykazał się Jagiełka. W końcowych minutach spotkania Cygan również ratuje swój zespół przed utratą bramki, wybijając ją z okolicy linii bramkowej.

W Pucharze lepsi okazali się piłkarze GKS, a jak będzie w rywalizacji o IV – ligowe punkty - zobaczymy już w sobotnich derbach – także na stadionie przy Parkowej.