'
Temat dniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE! Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie
Województwo MałopolskieMałopolska Noc Naukowców - zapraszamy miłośników nauki

Alkomat na komisariacie w Nowym Wiśniczu dostępny dla każdegoDrukuj

Alkomat na komisariacie w Nowym Wiśniczu dostępny dla każdego

Komisariat Policji w Nowym Wiśniczu otrzymał ogólnodostępny alkomat zakupiony przez Urząd Miasta w Nowym Wiśniczu. Warty 2500 złotych alkomat na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Bochni inspektora Tadeusza Stachaka i Komendanta Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu aspiranta sztabowego Mariusza Mardosza przekazała osobiście Pani Burmistrz Nowego Wiśnicza Pani Małgorzata Więckowska.


Urządzenie to przeznaczone jest dla osób, które przed przystąpieniem do prowadzenia pojazdu chcą upewnić się czy nie pozostają pod działaniem alkoholu. W Komisariacie Policji w Nowym Wiśniczu alkomat zamontowany zostanie w miejscu ogólnodostępnym, przy wejściu na teren jednostki.
Alkomat wyposażony jest w zrozumiałą dla każdego instrukcję obsługi i daje czytelny wynik w zakresie obecności alkoholu w organizmie badanego.
Identyczne urządzenie na początku marca 2018 roku bocheńskiej Policji przekazał Wójt Gminy Bochnia Pan Marek Bzdek. Zostało ono zamontowane w recepcji budynku Komendy Powiatowej Policji w Bochni. O tym jak trafna to była inicjatywa świadczy ilość przeprowadzonych badań. Od dnia przekazania, tj. 1 marca 2018 roku do dnia 3 kwietnia 2018 roku urządzeniem tym przebadało się 340 osób.

Policja pragnie docenić zaangażowanie samorządów na rzecz poprawy bezpieczeństwa, szczególnie w ruchu drogowym. Z pewnością brak takiego urządzenia spowodował by to, że spośród 340 osób, które do tej pory się „przebadały” wiele bez świadomości co do swojego stanu psychofizycznego mogło wsiąść za kierownicę i prowadzić pojazd, a tym samym narazić innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, a siebie na odpowiedzialność karną.

W tym miejscu należy podkreślić, że w 2017 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni wyeliminowali z ruchu drogowego 251 kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu.
Podkreślić również należy konsekwencje kierowania pojazdem „na podwójnym gazie”, do których należą m.in. utraty prawa jazdy, wysoka grzywna, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(info/foto_bp_kpp_bochnia/mat.Ł.Ostręga))

Zdjęcia

  • 1_t1.jpg
  • 2_t1.jpg
  • 3_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.