'
Temat dniaInwestycje Powiatu Bocheńskiego wyróżnione w konkursie Modernizacja Roku Powiat BocheńskiNa Proszowskiej powstanie Dom Sąsiedzki Gmina DrwiniaTrwa rekrutacja do Dziennego Domu Senior+ w Woli Drwińskiej
Bezpieczeństwo publiczneELEKTRYZUJĄCE USTALENIA NIK W SPRAWIE ELEKTRYCZNEJ IZERY

W Komendzie Powiatowej Policji w Bochni zamontowano ogólnodostępny alkomatDrukuj

W Komendzie Powiatowej Policji w Bochni zamontowano ogólnodostępny alkomat

W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Bochni miało miejsce przekazanie zakupionego przez Urząd Gminy w Bochni ogólnodostępnego alkomatu. Warty 2500 złotych alkomat na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Bochni inspektora Tadeusza Stachaka przekazał Wójt Gminy Bochnia Pan Marek Bzdek.

Urządzenie to przeznaczone jest dla osób, które przed przystąpieniem do prowadzenia pojazdu chcą upewnić się czy nie pozostają pod działaniem alkoholu. W Komendzie Powiatowej Policji w Bochni alkomat zamontowano w miejscu ogólnodostępnym, przy recepcji, co daje możliwość każdemu obywatelowi osobiste wykonanie bezpłatnego badania bez potrzeby ujawniania danych osobowych.
Działanie urządzenia daje czytelny wynik w zakresie obecności alkoholu w organizmie badanego.

- Mamy ogromną nadzieję, że udostępnienie tego urządzenia przyniesie wymierny efekt w postaci poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w zakresie stanu trzeźwości kierujących pojazdami. W tym miejscu należy podkreślić, że w roku 2017 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni wyeliminowali z ruchu drogowego 251 kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu - komentuje Oficer Prasowy KPP w Bochni Łukasz Ostręga.

Podkreślić również należy konsekwencje kierowania pojazdem „na podwójnym gazie”, do których należą m.in. utraty prawa jazdy, wysoka grzywna, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(info/foto_kpp_bochnia)

Zdjęcia

  • 1_t1.gif
  • 2_t1.gif
  • 3_t1.gif

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.