'
Temat dniaKOMPENDIUM - JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ W INTERNECIE Województwo MałopolskieKapliczki odzyskają dawny blask Powiat BocheńskiAktualizacja informacji o naborach wniosków o wsparcie
Gmina DrwiniaKu Sierosławicom...

Wieczór Oscarowy w Kinie RegisDrukuj

Wieczór Oscarowy w Kinie Regis

3 marca (w sobotę) - czyli na dzień przed zbliżającym się świętem światowego kina jakim jest ceremonia rozdania Oscarów Miejski Dom Kultury/Kino Regis zapraszają na kolejny wieczór poświęcony nominowanym do tej prestiżowej nagrody filmom.

3 marca (w sobotę) - czyli na dzień przed zbliżającym się świętem światowego kina jakim jest ceremonia rozdania Oscarów Miejski Dom Kultury/Kino Regis zapraszają na kolejny wieczór poświęcony nominowanym do tej prestiżowej nagrody filmom.

Zobaczymy trzy nominowane obrazy. Dwa z nich to pozycje, które nie miały jeszcze szansy zagościć na ekranie Kina Regis - dramat "Niemiłość" Andrieja Zwiagincewa oraz komedia romantyczna "I tak cię kocham" Michaela Showaltera. Trzeci, to powtórka - z racji "polskiej" nominacji - "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, nominowany w kategorii "Najlepszy długometrażowy film animowany".

Tradycyjnie, projekcjom towarzyszyć będzie atmosfera filmowego święta, na którą złożą się m.in. dostępny dla wszystkich, którzy zakupią bilet(y): barek kawowy, przekąski, oscarowy wystrój, prezentacje multimedialne i losowanie upominków.

Partnerami tegorocznego "Wieczoru Oscarowego" są firmy: YASUMI (Bochnia) i INTERMARCHE (Bochnia).

Harmonogram projekcji:

TWÓJ VINCENT /95 minut /godz. 16.00
NIEMIŁOŚĆ /127 minut/ godz. 18.00
I TAK CIĘ KOCHAM /119 minut/ godz. 20.30

Bilety na poszczególne seanse w cenie 12 zł.


TWÓJ VINCENT - nominacja: najlepszy długometrażowy film animowany
Obsada: Douglas Booth, Robert Gulaczyk, Eleanor Tomlinson
Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Gatunek: dramat/biograficzny/animowany
Czas trwania: 94
Produkcja: Wlk. Brytania/Polska

- "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska. Film, który jest biografią Vincenta van Gogha - przywołuje na ekran jego malarstwo, a jednocześnie opowiada o życiu artysty, pełnym pasji i dramatów, oraz o jego tajemniczej śmierci. Wokół żadnego innego artysty nie narosło tyle mitów i legend, co wokół van Gogha. Bywa określany jako męczennik, lubieżny satyr, szaleniec, geniusz lub próżniak...

NIEMIŁOŚĆ - nominacja: najlepszy film nieanglojęzyczny
Reżyseria: Andriej Zwiagincew
Gatunek: dramat
Czas trwania: 127
Produkcja: Rosja/Francja/Niemcy/Belgia

- Obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.
Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka...


I TAK CIĘ KOCHAM - nominacja: najlepszy scenariusz oryginalny.
Obsada: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter
Reżyseria: Michael Showalter
Gatunek: komedia romantyczna
Czas trwania: 119
Produkcja: USA

- „I tak cię kocham”, czyli cudowna komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista.
Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie (Kumail Nanjiani) spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków (Zoe Kazan). Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze...


Organizatorzy polecają również regularne seanse wyróżnionego 13 nominacjami filmu: KSZTAŁT WODY (reż. Guillermo del Toro) w terminie 9 - 14 marca, seanse o godz. 18.00.

(info/grafika_MDK_Bochnia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.