'
Temat dniaAkcja krwiodawców i Festyn w Mikluszowicach SportZdzisław Kapka wręczył Puchar Polski dla GKS Drwinia Powiat BocheńskiKsięgowi Przyszłości z Ekonomika
Turystyka i RekreacjaPółkolonie z Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Drwini

Wieczór Oscarowy w Kinie RegisDrukuj

Wieczór Oscarowy w Kinie Regis

3 marca (w sobotę) - czyli na dzień przed zbliżającym się świętem światowego kina jakim jest ceremonia rozdania Oscarów Miejski Dom Kultury/Kino Regis zapraszają na kolejny wieczór poświęcony nominowanym do tej prestiżowej nagrody filmom.

3 marca (w sobotę) - czyli na dzień przed zbliżającym się świętem światowego kina jakim jest ceremonia rozdania Oscarów Miejski Dom Kultury/Kino Regis zapraszają na kolejny wieczór poświęcony nominowanym do tej prestiżowej nagrody filmom.

Zobaczymy trzy nominowane obrazy. Dwa z nich to pozycje, które nie miały jeszcze szansy zagościć na ekranie Kina Regis - dramat "Niemiłość" Andrieja Zwiagincewa oraz komedia romantyczna "I tak cię kocham" Michaela Showaltera. Trzeci, to powtórka - z racji "polskiej" nominacji - "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, nominowany w kategorii "Najlepszy długometrażowy film animowany".

Tradycyjnie, projekcjom towarzyszyć będzie atmosfera filmowego święta, na którą złożą się m.in. dostępny dla wszystkich, którzy zakupią bilet(y): barek kawowy, przekąski, oscarowy wystrój, prezentacje multimedialne i losowanie upominków.

Partnerami tegorocznego "Wieczoru Oscarowego" są firmy: YASUMI (Bochnia) i INTERMARCHE (Bochnia).

Harmonogram projekcji:

TWÓJ VINCENT /95 minut /godz. 16.00
NIEMIŁOŚĆ /127 minut/ godz. 18.00
I TAK CIĘ KOCHAM /119 minut/ godz. 20.30

Bilety na poszczególne seanse w cenie 12 zł.


TWÓJ VINCENT - nominacja: najlepszy długometrażowy film animowany
Obsada: Douglas Booth, Robert Gulaczyk, Eleanor Tomlinson
Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Gatunek: dramat/biograficzny/animowany
Czas trwania: 94
Produkcja: Wlk. Brytania/Polska

- "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska. Film, który jest biografią Vincenta van Gogha - przywołuje na ekran jego malarstwo, a jednocześnie opowiada o życiu artysty, pełnym pasji i dramatów, oraz o jego tajemniczej śmierci. Wokół żadnego innego artysty nie narosło tyle mitów i legend, co wokół van Gogha. Bywa określany jako męczennik, lubieżny satyr, szaleniec, geniusz lub próżniak...

NIEMIŁOŚĆ - nominacja: najlepszy film nieanglojęzyczny
Reżyseria: Andriej Zwiagincew
Gatunek: dramat
Czas trwania: 127
Produkcja: Rosja/Francja/Niemcy/Belgia

- Obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.
Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka...


I TAK CIĘ KOCHAM - nominacja: najlepszy scenariusz oryginalny.
Obsada: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter
Reżyseria: Michael Showalter
Gatunek: komedia romantyczna
Czas trwania: 119
Produkcja: USA

- „I tak cię kocham”, czyli cudowna komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista.
Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie (Kumail Nanjiani) spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków (Zoe Kazan). Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze...


Organizatorzy polecają również regularne seanse wyróżnionego 13 nominacjami filmu: KSZTAŁT WODY (reż. Guillermo del Toro) w terminie 9 - 14 marca, seanse o godz. 18.00.

(info/grafika_MDK_Bochnia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania