'
Temat dniaNa Wniebowzięcie miej w stodole połowę żęcia SportW dniu dzisiejszym GKS Drwinia zagra z Orkanem Szczyrzyc Bezpieczeństwo publiczneŚwiatowy Dzień Pszczoły
Gmina DrwiniaPółkolonie w gminie Drwinia

Duże pieniądze dla bocheńskiego szpitala na modernizacjęDrukuj

Duże pieniądze dla bocheńskiego szpitala na modernizację

Z nieskrywanym zadowoleniem starosta Ludwik Węgrzyn przekazał informację, która wiąże się z dużymi środkami finansowymi, które udało się pozyskać na dalszą modernizację oddziałów w bocheńskim szpitalu.


- Ogromna radość ; dwa wnioski Szpitala Powiatowego im. Bł. Marty Wieckiej w Bochni zostały zakwalifikowane do finansowania – informuje Starosta.

Pierwszy wniosek dotyczy przebudowy i modernizacji pracowni endoskopii wraz z wyposażeniem w sprzęt medyczny - dofinansowanie z Budżetu Państwa w kwocie 74 181 ,98 zł oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 1.112 729,58 zł.

Drugi wniosek dotyczy rozbudowy i modernizacji Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz oddziałów chorób wewnętrznych. Na ten cel dotacja z Budżetu Państwa opiewa na kwotę 256 722,66 zł., a dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zamyka się kwotą 4.389 917,66 zł.

- A jednak trzeba składać dobre wnioski, to zawsze daje efekty. Wszystkim mieszkańcom życzę zdrowia a nasz szpital modernizujemy i wyposażamy w nowoczesny sprzęt - na wszelki wypadek. Życzę dużo zdrowia! - kończy wypowiedz Ludwik Węgrzyn.


(info_grobla.net/foto_umwm)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania