'
Temat dniaWyniki konkursu Jak być eco! Gmina DrwiniaOstatnie pożegnanie! SportRuszyła sprzedaż biletów na ceremonie Igrzysk Europejskich
Powiat BocheńskiZarząd Powiatu z absolutorium za 2022 rok

Drwinia - budżet przyjęty jednogłośnieDrukuj

Drwinia - budżet przyjęty jednogłośnie

W dniu 28 grudnia 2017r. odbyła się sesja Rady Gminy w Drwini, na której głosowano nad budżetem gminy Drwinia na 2018 rok. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę budżetową, która stanowi podstawę gospodarki finansowej gminy.

Na tegoroczne inwestycje zaplanowana jest kwota ponad 12 milionów zł. Rok 2018 jest ambitny, jeżeli chodzi o inwestycje. Priorytetem jest budowa kanalizacji. Jak informowaliśmy, gmina Drwinia pozyskała dotacje nie tylko na kanalizację, lecz także m.in. na budowę ciągów pieszo-rowerowych, utworzenie placówki wsparcia dziennego, czy podniesienie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. Oprócz kanalizacji, przewidziana jest budowa I etapu tras pieszo-rowerowych z Dziewina do Mikluszowic wraz z podstawową infrastrukturą towarzyszącą trasom w Dolinie Raby i budowa zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych.

Ponad dwa miliony złotych przeznaczonych jest na projekt „Podniesienia efektywności energetycznej obiektów publicznych jako element systemowego podejścia do ochrony środowiska naturalnego w powiatach: proszowickim, bocheńskim i miechowskim”.

Pozostałe inwestycje dotyczące budynków użyteczności publicznej to m.in.: przebudowa i rozbudowa budynku domu ludowego w Niedarach, zagospodarowanie terenu wokół domu ludowego w Gawłówku. Na utworzenie placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w gminie Drwinia pozyskaliśmy środki w wysokości 2 626 735,00 zł. Oczywiście nie mogło zabraknąć funduszy na remonty dróg. Przewidziany jest remont dróg gminnych. Na remonty 1,8 km dróg w Grobli gmina Drwinia otrzymała milion złotych dotacji.

W budżecie znalazły się też środki na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 965 Zielona- Limanowa - etap II i modernizację dróg dojazdowych do pól. W tym roku planowana jest także modernizacja oświetlenia ulicznego.
To tylko niektóre inwestycje, jakie samorząd Drwini zamierza zrealizować w 2018 roku.

(info/foto_ug_drwinia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.