'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

Angielski na rowerachDrukuj

Angielski na rowerach

Dnia 15 grudnia 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świniarach nastąpiło uroczyste zakończenie projektu z języka angielskiego zatytułowanego „Podróż rowerem w krainę języka angielskiego” realizowanego od września 2016 roku. Po raz czwarty udało się nam pozyskać dofinansowanie od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, której krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida.

Od 2009 roku na realizację projektów finansowanych przez PAWF wspierających naukę języka angielskiego i doposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne pozyskano około 50.000 złotych. W tej edycji projektu wysokość grantu wynosiła 13.000 złotych. Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali spektakl w języku angielskim zatytułowany „Rudolf the red nose reindeer”. Spotkanie było również okazją do podsumowań i fotograficznej relacji z działań związanych z projektem.

Przez okres realizacji projektu w szkole i na świetlicach środowiskowych w Niedarach i Świniarach odbywały się dodatkowe zajęcia z języka angielskiego. Motywem przewodnim projektu był rower więc w szkole powstał klub rowerowy „Junior Bike Club”. Jego członkowie odbywali rowerowe wycieczki językowe po najbliższej okolicy czynnie utrwalając słownictwo np. podczas zamawiania dania w pubie „Apacz”. Uczniowie wzięli również udział w dwóch wycieczkach. W listopadzie 2016 roku zwiedzili port lotniczy w Balicach i odbyli lekcję tematyczną związaną z tematem podróżowania oraz zwiedzili prywatne muzeum rowerów w Wieliczce.

Natomiast w czerwcu 2017 roku udali się na dwudniową wycieczkę do Szczawnicy połączoną z wypadem rowerowym do Czerwonego Klasztoru na Słowacji. Oprócz tego w szkole odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego w którym uczniowie sprawdzali swoje umiejętności komunikacyjne, zajęcia z native speakerem oraz dyskoteka z okazji Halloween. Zorganizowano również rodzinny konkurs na rzeźbę rowerową wykonaną z materiałów ekologicznych. Piękne prace można było podziwiać w trakcie obchodów Międzynarodowego Dnia Roweru, który świętowaliśmy 24 października 2017 roku.

Możliwość realizacji projektu była niesamowitą przygodą zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Część działań zapoczątkowanych dzięki projektowi będzie nadal kontynuowanych.

(info/foto_zsp_swiniary)

Zdjęcia

  • 1_t1.jpg
  • 2_t1.jpg
  • 3_t1.jpg
  • 4_t1.jpg
  • 5_t1.jpg
  • 6_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.