'
Temat dniaAkcja krwiodawców i Festyn w Mikluszowicach SportZdzisław Kapka wręczył Puchar Polski dla GKS Drwinia Powiat BocheńskiKsięgowi Przyszłości z Ekonomika
Turystyka i RekreacjaPółkolonie z Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Drwini

Angielski na rowerachDrukuj

Angielski na rowerach

Dnia 15 grudnia 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świniarach nastąpiło uroczyste zakończenie projektu z języka angielskiego zatytułowanego „Podróż rowerem w krainę języka angielskiego” realizowanego od września 2016 roku. Po raz czwarty udało się nam pozyskać dofinansowanie od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, której krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida.

Od 2009 roku na realizację projektów finansowanych przez PAWF wspierających naukę języka angielskiego i doposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne pozyskano około 50.000 złotych. W tej edycji projektu wysokość grantu wynosiła 13.000 złotych. Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali spektakl w języku angielskim zatytułowany „Rudolf the red nose reindeer”. Spotkanie było również okazją do podsumowań i fotograficznej relacji z działań związanych z projektem.

Przez okres realizacji projektu w szkole i na świetlicach środowiskowych w Niedarach i Świniarach odbywały się dodatkowe zajęcia z języka angielskiego. Motywem przewodnim projektu był rower więc w szkole powstał klub rowerowy „Junior Bike Club”. Jego członkowie odbywali rowerowe wycieczki językowe po najbliższej okolicy czynnie utrwalając słownictwo np. podczas zamawiania dania w pubie „Apacz”. Uczniowie wzięli również udział w dwóch wycieczkach. W listopadzie 2016 roku zwiedzili port lotniczy w Balicach i odbyli lekcję tematyczną związaną z tematem podróżowania oraz zwiedzili prywatne muzeum rowerów w Wieliczce.

Natomiast w czerwcu 2017 roku udali się na dwudniową wycieczkę do Szczawnicy połączoną z wypadem rowerowym do Czerwonego Klasztoru na Słowacji. Oprócz tego w szkole odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego w którym uczniowie sprawdzali swoje umiejętności komunikacyjne, zajęcia z native speakerem oraz dyskoteka z okazji Halloween. Zorganizowano również rodzinny konkurs na rzeźbę rowerową wykonaną z materiałów ekologicznych. Piękne prace można było podziwiać w trakcie obchodów Międzynarodowego Dnia Roweru, który świętowaliśmy 24 października 2017 roku.

Możliwość realizacji projektu była niesamowitą przygodą zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Część działań zapoczątkowanych dzięki projektowi będzie nadal kontynuowanych.

(info/foto_zsp_swiniary)

Zdjęcia

  • 1_t1.jpg
  • 2_t1.jpg
  • 3_t1.jpg
  • 4_t1.jpg
  • 5_t1.jpg
  • 6_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania