'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

20 milionów na inwestycje dla gminy DrwiniaDrukuj

20 milionów na inwestycje dla gminy Drwinia

15 grudnia w urzędzie gminy w Drwini miało miejsce oficjalne przekazanie umów na realizacje 5 projektów. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys przekazał na ręce wójta Drwini Jana Pająka.

Umowy dotyczą dofinansowania na zadania:

- Redukcja emisji CO2 w gminie Drwinia poprzez wymianę źródeł ciepła  w gospodarstwach domowych (paliwa gazowe);
- Redukcja emisji CO2 w gminie Drwinia poprzez wymianę źródeł ciepła  w gospodarstwach domowych (paliwa stałe);
- Utworzenie placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w gminie Drwinia;
- Rekonstrukcja uszkodzonego wału tzw. cofki rzeki Drwinki w miejscowości Dziewin, gmina Drwinia;
- Budowa zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych w gminie Drwinia.Na sfinansowanie tych zadań gmina Drwinia pozyskała ponad 20 mln zł  z RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Dzięki tym środkom poprawią się warunki życia mieszkańców gminy Drwinia. Będzie ekologicznie i bezpiecznie. Przybędzie nowych, bezpiecznych miejsc dla  miłośników jednośladów i innych uczestników ruchu drogowego. Poprawi się stan bezpieczeństwa przeciwpowodziwego, powstanie placówka wsparcia dziennego i  ulegnie poprawie stan środowiska, poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń. W gospodarstwach domowych wyłonionych w drodze zebranych ankiet będzie możliwość wymiany starych pieców na nowoczesne źródło ciepła, zarówno na paliwa gazowe jak i paliwa stałe.

Samorząd Drwini uzyskał też dofinansowanie dla projektu „Utworzenie placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w gminie Drwinia”, który zakłada utworzenie 30 nowych miejsc opieki i wychowania w ramach nowo utworzonej placówki wsparcia dziennego.

Kolejna przekazana dziś umowa dotyczy rekonstrukcji uszkodzonego wału tzw. „cofki” rzeki Drwinki w miejscowości Dziewin. Gmina Drwinia jako jedyna z Małopolski otrzymała dofinansowanie ze wspomnianego programu na prace związane z usuwaniem szkód powodziowych tj. rekonstrukcji uszkodzonego fragmentu wału tzw. „cofki” rzeki Drwinki umożliwiającego odprowadzenie wódy z systemu rowów melioracyjnych do rzeki Drwinki za pomocą istniejącej śluzy wałowej. Celem tego projektu jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców terenów zagrożonych podtopieniami i powodziami i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia klęsk żywiołowych.

Ostatnia umowa na zadanie pn.: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych w gminie Drwinia”, to dofinansowanie w wysokości 16,8 mln złotych na budowę prawie 20 km ścieżek pieszo-rowerowych przy drogach wojewódzkich 964 i 965 wraz z  infrastrukturą parkingową  i przesiadkową tzw. Park&Ride oraz Bike&Ride.

(info/foto_ug_drwinia)

Zdjęcia

  • 1_t1.jpg
  • 2_t1.jpg
  • 3_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.