'
Temat dniaIwermektyna skuteczna w walce z koronawirusem? Bezpieczeństwo publicznePrzed szpitalem stanął specjalny namiot Powiat BocheńskiRaport z powiatu bocheńskiego!
Bezpieczeństwo publiczneKolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Akademia Niepodległości - cykl wykładówDrukuj

Akademia Niepodległości - cykl wykładów

Instytut Pamięci Narodowej, Oddział w Krakowie oraz Starostwo Powiatowe w Bochni zapraszają na wykłady, inaugurujące cykl spotkań pn. „Akademia Niepodległości”, w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych pokażą – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

Inauguracyjne wykłady odbędą się w poniedziałek 11 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Bochni, ul. Kazimierza Wlk. 31.

Program:

„Polski wiek XIX - wiek powstań” - dr Maciej Zakrzewski (IPN, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II)
„Józef Piłsudski - twórca Niepodległej” - prof. Tomasz Gąsowski (Uniwersytet Jagielloński, Akademia Ignatianum).
„Akademia Niepodległości” to rozpoczynający się w grudniu 2017 r., a obliczony na cztery lata (do połowy roku 2021) cykl spotkań.

Wykłady, które odbywać się będą 5 razy w roku, w odstępach dwumiesięcznych,  mieć będą taki sam przewodni temat, każdorazowo składający się z dwóch segmentów – wykładowi o charakterze monograficznym towarzyszyć będzie drugi, oparty na wątkach biograficznych.
Wstęp wolny. Na spotkaniu inauguracyjnym będzie możliwość dokonania zapisów na kolejne wykłady.

(info/grafika_powiat_bocheński)

Zdjęcia

  • ipn_powiat_wyklady_800_t1.jpg

Komentarze

#1 | Elena dnia 16 grudzień 2017 18:24
Projekt niedawno wystartował. Udał się rewelacyjnie. Mam nadzieję, że wykłady będą kontynuowane zgodnie z harmonogramem, bo na niektóre nie mogę się doczekać.


Sara

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.