'
Temat dniaUmarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawców i Festyn w Mikluszowicach SportZdzisław Kapka wręczył Puchar Polski dla GKS Drwinia
Powiat BocheńskiKsięgowi Przyszłości z Ekonomika

Akademia Niepodległości - cykl wykładówDrukuj

Akademia Niepodległości - cykl wykładów

Instytut Pamięci Narodowej, Oddział w Krakowie oraz Starostwo Powiatowe w Bochni zapraszają na wykłady, inaugurujące cykl spotkań pn. „Akademia Niepodległości”, w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych pokażą – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

Inauguracyjne wykłady odbędą się w poniedziałek 11 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Bochni, ul. Kazimierza Wlk. 31.

Program:

„Polski wiek XIX - wiek powstań” - dr Maciej Zakrzewski (IPN, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II)
„Józef Piłsudski - twórca Niepodległej” - prof. Tomasz Gąsowski (Uniwersytet Jagielloński, Akademia Ignatianum).
„Akademia Niepodległości” to rozpoczynający się w grudniu 2017 r., a obliczony na cztery lata (do połowy roku 2021) cykl spotkań.

Wykłady, które odbywać się będą 5 razy w roku, w odstępach dwumiesięcznych,  mieć będą taki sam przewodni temat, każdorazowo składający się z dwóch segmentów – wykładowi o charakterze monograficznym towarzyszyć będzie drugi, oparty na wątkach biograficznych.
Wstęp wolny. Na spotkaniu inauguracyjnym będzie możliwość dokonania zapisów na kolejne wykłady.

(info/grafika_powiat_bocheński)

Zdjęcia

  • ipn_powiat_wyklady_800_t1.jpg

Komentarze

#1 | Elena dnia 16 grudzień 2017 18:24
Projekt niedawno wystartował. Udał się rewelacyjnie. Mam nadzieję, że wykłady będą kontynuowane zgodnie z harmonogramem, bo na niektóre nie mogę się doczekać.


Sara

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania