'
Temat dniaPogotowie przeciwpowodziowe w powiecie bocheńskim Powiat Bocheński160 tys. złotych dla powiatu ułatwi życie osobom niepełnosprawnym Turystyka i RekreacjaMałopolska kolejny raz pomogła ratownikom wodnym i górskim
Bezpieczeństwo publiczneNie miał prawa jazdy - miał promile i wylądował w rowie!

Walka z GMO w Sejmie - tego nie zobaczysz w telewizji!Drukuj

Walka z GMO w Sejmie - tego nie zobaczysz w telewizji!

Organizacje walczące z GMO skutecznie zablokowały pracę nad ustawą, która …zakazuje GMO. Posłowie zamiast merytorycznie pracować nad rządowym projektem wysłuchali pieśni religijnych, a jedna z uczestniczek posiedzenia sejmowej komisji oświadczyła, że jest …Matką Boską.

Od początku posiedzenia połączonych komisji rolnictwa i ochrony środowiska było wiadomo, że będzie gorąco. Licznie zebrani przedstawiciele organizacji anty – GMO kontestowali sposób prowadzenia obrad i narzekali na zbyt krótki czas na zapoznanie się z poprawkami, które dzień wcześniej zaakceptowała specjalna podkomisja. Ekolodzy podejrzewali, że w gąszczu przepisów rząd próbuje przemycić prawo, które zezwoli na uprawy GMO w Polsce.

– Powinniśmy napisać tak: Polska całkowicie wolna od GMO. Za jakiekolwiek uprawy kara taka, za sprowadzanie produktów kara taka itd.- mówiła w Sejmie jedna z członkiń organizacji anty - GMO. Resort środowiska bezskutecznie tłumaczył, że uprawa GMO jest już zakazana, a nowa ustawa jest wymogiem Unii Europejskiej.

– Te przepisy, o których pani mówi są już w tej ustawie. Te przepisy zabezpieczają nasz kraj w 100%przed uprawami GMO. Ta ustawa zakłada również wzmożenie kontroli upraw GMO do 3700 rocznie, czego nie było wcześniej, tak, aby wykryć szarą strefę – mówił Andrzej Szweda –Lewandowski, wiceminister środowiska.

Ekolodzy nie zgadzali się jednak z argumentacją rządu, że pewne przepisy musimy przyjąć w ustawie, bo tak każe Unia Europejska.

– Wcale nie musimy, możemy wyjść z Unii – krzyknął ktoś pod adresem wiceministra środowiska. Uczestnicy posiedzenia uznali, że prac komisji idą zbyt szybko i posłowie nie wiedzą o czym decydują.

W pewnym momencie kilka osób wstało i zaczęło śpiewać „Boże coś Polskę”. Następnie jedna z kobiet próbowała wygłosić dość nietypowe oświadczenie: - Pochodzimy od Gryfitów, od cesarzy rzymskich, od Merowingów. Jesteśmy potomkami Jezusa i króla Dawida. Więc to przesłanie, iskra która miała być z Polski, jestem ja tą osobą. Księża powiedzieli, że jestem Matką Boską, wszystko się zgadza – usłyszeli posłowie komisji rolnictwa i środowiska.

Zobacz więcej...


(info/foto_top_agrar)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania