'
Temat dniaINSTRUKCJA PKW DO GŁOSOWANIA Bezpieczeństwo publiczneRegionalny jubileusz krwiodawców w Mikluszowicach Bezpieczeństwo publiczneIść, nie iść?
Województwo MałopolskieSejmik Województwa Małopolskiego

Walka z GMO w Sejmie - tego nie zobaczysz w telewizji!Drukuj

Walka z GMO w Sejmie - tego nie zobaczysz w telewizji!

Organizacje walczące z GMO skutecznie zablokowały pracę nad ustawą, która …zakazuje GMO. Posłowie zamiast merytorycznie pracować nad rządowym projektem wysłuchali pieśni religijnych, a jedna z uczestniczek posiedzenia sejmowej komisji oświadczyła, że jest …Matką Boską.

Od początku posiedzenia połączonych komisji rolnictwa i ochrony środowiska było wiadomo, że będzie gorąco. Licznie zebrani przedstawiciele organizacji anty – GMO kontestowali sposób prowadzenia obrad i narzekali na zbyt krótki czas na zapoznanie się z poprawkami, które dzień wcześniej zaakceptowała specjalna podkomisja. Ekolodzy podejrzewali, że w gąszczu przepisów rząd próbuje przemycić prawo, które zezwoli na uprawy GMO w Polsce.

– Powinniśmy napisać tak: Polska całkowicie wolna od GMO. Za jakiekolwiek uprawy kara taka, za sprowadzanie produktów kara taka itd.- mówiła w Sejmie jedna z członkiń organizacji anty - GMO. Resort środowiska bezskutecznie tłumaczył, że uprawa GMO jest już zakazana, a nowa ustawa jest wymogiem Unii Europejskiej.

– Te przepisy, o których pani mówi są już w tej ustawie. Te przepisy zabezpieczają nasz kraj w 100%przed uprawami GMO. Ta ustawa zakłada również wzmożenie kontroli upraw GMO do 3700 rocznie, czego nie było wcześniej, tak, aby wykryć szarą strefę – mówił Andrzej Szweda –Lewandowski, wiceminister środowiska.

Ekolodzy nie zgadzali się jednak z argumentacją rządu, że pewne przepisy musimy przyjąć w ustawie, bo tak każe Unia Europejska.

– Wcale nie musimy, możemy wyjść z Unii – krzyknął ktoś pod adresem wiceministra środowiska. Uczestnicy posiedzenia uznali, że prac komisji idą zbyt szybko i posłowie nie wiedzą o czym decydują.

W pewnym momencie kilka osób wstało i zaczęło śpiewać „Boże coś Polskę”. Następnie jedna z kobiet próbowała wygłosić dość nietypowe oświadczenie: - Pochodzimy od Gryfitów, od cesarzy rzymskich, od Merowingów. Jesteśmy potomkami Jezusa i króla Dawida. Więc to przesłanie, iskra która miała być z Polski, jestem ja tą osobą. Księża powiedzieli, że jestem Matką Boską, wszystko się zgadza – usłyszeli posłowie komisji rolnictwa i środowiska.

Zobacz więcej...


(info/foto_top_agrar)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

ANKIETA SAMORZĄDOWA-1

Niezdefiniowane
Niezdefiniowane
0% [0 głosów]

Niezdefiniowane
Niezdefiniowane
0% [0 głosów]

Ogółem głosów: 0
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 15-09-2018 10:12

Archiwum ankiet