'
Temat dniaPogotowie przeciwpowodziowe w powiecie bocheńskim Powiat Bocheński160 tys. złotych dla powiatu ułatwi życie osobom niepełnosprawnym Turystyka i RekreacjaMałopolska kolejny raz pomogła ratownikom wodnym i górskim
Bezpieczeństwo publiczneNie miał prawa jazdy - miał promile i wylądował w rowie!

Policyjny pościg i zatrzymany nietrzeźwy kierowcaDrukuj

Policyjny pościg i zatrzymany nietrzeźwy kierowca

18 listopada 2017 roku policjanci z Komisariatu Policji w Wojniczu otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy fiata, który ma poruszać się drogą W980 na odcinku Melsztyn-Jurków. 

Wskazany pojazd został namierzony przez policjantów na terenie powiatu brzeskiego, gdzie kierowca mimo wyraźnych sygnałów nawołujących do zatrzymania pojazdu zignorował je i uciekał  narażając na niebezpieczeństwo pasażera jak również pozostałych uczestników ruchu drogowego. Kierujący poruszał się po drodze bardzo niebezpiecznie „od krawędzi do krawędzi”, ignorował kolejne sygnały zobowiązujące do zatrzymania pojazdu i nie stosował się do znaków oraz przepisów drogowych.  Kiedy pojazd wjechał na teren powiatu bocheńskiego do pościgu przyłączyli się policjanci z Bochni  kontynuując pościg wraz z policjantami z Wojnicza. W Lipnicy Dolnej kierowca fiata stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi uderzając w drewnianą konstrukcję co unieruchomiło pojazd.

Kierujący pojazdem to  36 letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Został zatrzymany i poddany badaniu trzeźwości, które wskazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Ustalono, iż posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a nie stosując się do orzeczonego przez sąd zakazu popełnił tym samy przestępstwo.  Niezatrzymanie się do kontroli drogowej również jest przestępstwem - za które grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa jak również wykroczenia drogowe (nie stosowanie się do znaków drogowych , itd.) odpowie przed sądem.

(info/foto_BP_KPP_Bochnia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania