'
Temat dniaUmiejętności! Zawód! Przyszłość!  Bezpieczeństwo publiczneRemiza w Ispini przekazana jednostce OSP Województwo MałopolskieKonferencja prasowa radnych SWM
Powiat BocheńskiBocheńska porodówka pierwsza w Małopolsce!

Szczęśliwy finał leśnej wyprawy grzybiarzaDrukuj

Szczęśliwy finał leśnej wyprawy grzybiarza

W niedzielę 24 września w późnych godzinach popołudniowych Komenda Powiatowa Policji w Bochni została powiadomiona, że kilka godzin wcześniej w miejscowości Bratucice, starszy - prawie 80 letni mężczyzna wyszedł do lasu i nie powrócił do domu.

Wymieniony miał problemy z pamięcią. Istniało duże prawdopodobieństwo, że zagubił się w lesie i nie wie jak powrócić do miejsca zamieszkania. Ze względu na okoliczności zaginięcia tj. teren leśny, zapadający zmrok oraz stosunkowo niską temperaturę i silnie padający deszcz, a także podeszły wiek zaginionego istniało realne zagrożenie dla zdrowia i życia mężczyzny.

W celu prowadzenia akcji poszukiwawczej w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni ogłoszono alarm dla funkcjonariuszy. Zwrócono się również o pomoc do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie o skierowanie na miejsce plutonu alarmowego ze stanu Oddziałów Prewencji Policji KWP w Krakowie. Wykorzystano także psa tropiącego ze stanu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. W akcji brali również udział strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. Łącznie w akcji poszukiwawczej brało udział 68 funkcjonariuszy w tym 41 policjantów oraz 27 strażaków, a także sąsiedzi zaginionego.

Prowadzona akcja zakończyła się sukcesem. O godzinie 21 na terenie lasu w miejscowości Bratucice biorący udział w akcji policjanci ze stanu Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu odnaleźli zaginionego. Mężczyzna ten w chwili odnalezienia leżał na ziemi, nogi miał zaplątane w ciernie i był wychłodzony. Po udzieleniu pomocy Policjanci przewieźli go quadem w miejsce dostępne dla karetki pogotowia, skąd następnie został przetransportowany do szpitala. W chwili obecnej mężczyźnie nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Bochni
składa podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję poszukiwawczą policjantom, strażakom oraz mieszkańcom.


(info_BP_KPP_Bochnia/Dominika_Póltorak)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.