'
Temat dniaIwermektyna skuteczna w walce z koronawirusem? Bezpieczeństwo publicznePrzed szpitalem stanął specjalny namiot Powiat BocheńskiRaport z powiatu bocheńskiego!
Bezpieczeństwo publiczneKolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

XIX Dożynki Województwa MałopolskiegoDrukuj

XIX Dożynki Województwa Małopolskiego

Bobowa - to gospodarz tegorocznych XIX Dożynek Województwa Małopolskiego. Zapraszamy w niedzielę 27 sierpnia na święto plonów. Dożynki Województwa to nie tylko czas podziękowań za tegoroczne zbiory, ale także okazja do poznania obyczajów ludowych i wspólnej zabawy.

Dożynki Województwa Małopolskiego tradycyjne rozpoczną się wspólną modlitwą w intencji rolników i ich plonów. W tym roku Msza Święta została zaplanowana o godz. 12.00, w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Bobowej, a liturgii będzie przewodniczył biskup tarnowski ksiądz Andrzej Jeż.

Po uroczystej mszy spod kościoła ruszy barwny korowód, który przejdzie na bobowski Rynek, gdzie rozpocznie się cześć oficjalna Dożynek. Kulminacyjnym momentem uroczystości będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Konkursie Wieńców Dożynkowych oraz wręczenie nagród dla Laureatów pierwszej edycji konkursu Niezwykła Małopolska Wieś 2017.

Podczas tegorocznych Dożynek wystąpią artyści m.in. Zespół „Lipniczanie” i Zespół „Nawojowiacy”, a na zakończenie gwiazdami wieczoru będą Eleni i De Mono.

Serdecznie zapraszamy!


(info/foto_bp_umwm)

Zdjęcia

  • dozynki_malopolskie_17_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.