'
Temat dniaUWAGA NA FAŁSZYWE E-MAILE Powiat BocheńskiFerie z AED w Starostwie Województwo MałopolskieNIOSĄC WSPARCIE. PRAWIE 21 MLN ZŁ DLA MAŁOPOLSKI
Województwo MałopolskieZielone światło dla budowy kolejnego odcinka obwodnicy Podłęża i Niepołomic

Długi weekend na bocheńskich drogachDrukuj

Długi weekend na bocheńskich drogach

Komenda Powiatowa Policji w Bochni podsumowała stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w czasie „długiego weekendu”  związanego z Wniebowzięciem  Najświętszej Marii Panny oraz ze Świętem Wojska Polskiego.  W okresie od 11 sierpnia do 15 sierpnia wydarzyły się łącznie 2 wypadki oraz 10 kolizji.

W dniu 11 sierpnia około godz. 20.45 w m. Lipnica Dolna nietrzeźwy kierujący motorowerem, włączając się do ruchu nie zachował szczególnej ostrożności  i nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu samochodowi Alfa Romeo doprowadzając do zderzenia. Kierujący motorowerem doznał obrażeń  ciała i został przewieziony do Szpitala. W wydychanym powietrzu miał ponad 1,3 promila alkoholu.

W dniu 12 sierpnia około godz. 13.20 w m. Bełdno kierująca samochodem osobowym Ford Focus na łuku drogi, w skutek nagłego hamowania utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu a następnie do rowu. W związku z doznanym obrażeniami ciała została przewieziona do Szpitala. 

Zatrzymano łącznie 4 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem Skoda, zatrzymany w miejscowości Świniary o godzinie 8 rano miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W dniach 14-15 sierpnia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili akcję prędkość, w dniu 14 sierpnia na kierujących nałożono ponad 50 mandantów tylko za przekraczanie prędkości, a w dniu 15 sierpnia nałożono 59 mandatów za to samo wykroczenie. Od 11 do 15 sierpnia  tylko za przekraczanie prędkości ukarano ponad 150 kierujących.
Bezpieczeństwa na drogach powiatu bocheńskiego w okresie długiego weekendu pilnowali wszyscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, praktycznie nie mając w tym okresie żadnych dni wolnych. Weekend ten był dość bezpieczny na drogach naszego powiatu.  

(info_bp_kpp_bochnia/D.Półtorak)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.