'
Temat dniaPonad 3,5 mln zł dofinansowania otrzymał Powiat Bocheński Gmina DrwiniaZebranie mieszkańców Grobli Województwo MałopolskiePoza Stereotypem - Senior i Seniorka Roku 2019
Gmina Drwinia100 urodziny mieszkanki Świniar

Różne oblicza rzemiosła, czyli kolejna edycja ETNOmanii!Drukuj

Różne oblicza rzemiosła, czyli kolejna edycja ETNOmanii!

Warsztaty, koncerty, pokazy, targi rękodzieła i etnodesignu, strefy dzieci, kuchni regionalnej i slow food, leżakowania na polanie, ale także wiele nowych atrakcji – czeka na wszystkich miłośników kultury ludowej, którzy w niedzielę 16 lipca pojawią się na festiwalu ETNOmania w Muzeum Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie. Zapraszamy!

Od siedmiu lat w jedną z lipcowych niedziel w Wygiełzowie (około 40 km od Krakowa) gromadzą się twórcy Szlaku Rzemiosła, których pasją jest wykonywanie przedmiotów tak, jak kiedyś: ręcznie, w pojedynczych egzemplarzach, posługując się kołem garncarskim, dłutem, igłą i nitką czy ręcznie wyplatając kosze z wikliny.

W czasie ETNOmanii każdy może spróbować swoich sił w jednym z kilkunastu rzemiosł i zobaczyć, że to, co kiedyś było koniecznością, dzisiaj może być okazją do świetnej zabawy. A tradycja jest też punktem wyjścia do całkiem współczesnego wzornictwa, o czy przekonacie się m.in. na warsztatach etnobiżuterii czy szycia folkowych toreb.

Warsztaty to oczywiście dopiero początek atrakcji. Stali bywalcy ETNOmanii nie będą rozczarowani, bo na pewno pojawią się obowiązkowe punkty programu: folkowa muzyka i tańce czy pokaz etnomody. Z większości propozycji mogą skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli, ale dla najmłodszych gości przewidziano także specjalną strefę z animacjami i grami planszowymi, poszukiwacze przygód mogą spróbować swoich sił w grze terenowej z nagrodami.

Jeżeli jeszcze nie odkryliście w sobie zdolności do tworzenia, skorzystajcie z pasji innych i koniecznie zajrzyjcie na stoiska – a będzie ich ponad sto – twórców rękodzieła. Warto z domu zabrać ze sobą koc na „relaks w cieniu chaty”. Piknikowe pyszności będzie można zdobyć na miejscu, znajdzie się coś dla każdego: kuchnia regionalna, wege i slow food.
A na zakończenie jak zwykle koncert. Gwiazdą ETNOmanii będzie w tym roku Kapela Hanki Wójciak.

Większość warsztatów jest dostępna bez wcześniejszej rezerwacji, jednak jeśli macie ochotę m.in. tworzyć ceramiczne kwiatowe talerzyki lub wziąć udział w warsztatach zielarskich, pamiętajcie, aby wcześniej się zapisać. Po szczegóły programu zajrzyjcie na www.etnomania.pl.
Widzimy się 16 lipca, start o 11.00.

Festiwal otrzymał wsparcie finansowe województwa małopolskiego.

(info/foto_woj_malopolskie)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.